2020-11-24     Emmy, Flory, Romana     "Prawdziwa miłość zawsze milczy: wyrazem prawdy są czyny, nie słowa". William Szekspir    


 

 

   


 Zapraszamy na profil Gops Czernica na Facebooku!

 


 

06.11.2020 r. - Program "Czyste powietrze"

 

Informacje dotyczące programu „Czyste powietrze”  znajdują się pod adresem: https://czystepowietrze.gov.pl/wez-dofinansowanie/

 

Jak złożyć wniosek:

Osoba fizyczna, która zamierza złożyć wniosek o przyznanie podwyższonego poziomu dofinansowania do wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej do dnia złożenia wniosku powinna uzyskać od wójta, burmistrza lub prezydenta miasta (zgodnie z miejscem jej zamieszkania) zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka jej gospodarstwa domowego.

WAŻNE! Wydanie zaświadczenia następuje na żądanie osoby fizycznej!

 

DO POBRANIA: Wniosek o wydanie zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka jej gospodarstwa domowego

 

Składanie wniosków: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy, ul. Wrocławska 78, w godzinach od 7:30 – 15:30 (poniedziałek, wtorek czwartek, piątek) i w środy od 9:00-17:00. Więcej informacji znajdą Państwo pod nr tel. 71/ 318 01 80 wew. 15

 

Podstawa prawna:

1. 411 ust. 10g ustawy – Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2020 r. poz. 1219 z późn. zm.);

2. Rozporządzenie Ministra Klimatu z dnia 02.10.2020 r. w sprawie określenia wzoru żądania wydania zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego osoby fizycznej oraz wzoru tego zaświadczenia (Dz. U. 2020 r. poz. 1713).

 

PRZYDATNE LINKI

Wymagana dokumentacja:

https://portal.wfosigw.pl/wymagana-dokumentacja

Ulotka   Broszura

 


 

28.10.2020 r. - Ograniczenie dostępności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej dla interesantów

 

 

Szanowni Państwo,

 
informujemy, że do odwołania zostaje wprowadzone ograniczenie dostępności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej dla interesantów.                 
Proszę Państwa, aby w kontaktach z GOPS korzystać przede wszystkim z następujących środków komunikacji:           


– kontakt telefoniczny (71) 318-01-80,

 
– kontakt mailowy
sekretariat@gops.czernica.pl, za pomocą e-PUAP-u, platformy emp@tia,

  
– wysłanie dokumentu pocztą lub skorzystanie z skrzynki na listy zlokalizowanej przy wejściu do ośrodka.

        
Wnioski o świadczenia rodzinne i podania o pomoc znajdują się przed drzwiami ośrodka.

 

W celu zweryfikowania poprawności wypełnienia wniosków o świadczenia rodzinne prosimy kontaktować się telefonicznie z pracownikami merytorycznymi zgodnie z literą, na którą rozpoczyna się nazwisko wnioskodawcy:

  

A, B, C, Ć, D, E, F, S, Ś, T, U, W, Z, Ź, Ż – (71) 318-01-80 wew. 26

 

G, H, I, J, K ,L ,Ł ,M, N, O, P, R – (71) 318-01-80 wew. 15

 


 

27.10.2020 r. - Infolinia i korpus wsparcia dla seniorów

 

 

Powstał system wsparcia dla osób starszych w czasie pandemii. Została uruchomiona specjalna, bezpłatna infolinia dla seniorów 22 505 11 11. Osoby starsze mogą zadzwonić i prosić o pomoc  w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu. Dane kontaktowe zgłaszającego się seniora będą przekazywane do ośrodka pomocy społecznej, który skontaktuje się z osobą zainteresowaną.

  

Jak korzystać ze wsparcia?

 

Korzystanie z infolinii, jak również udzielenie pomocy (np. zrobienie i dostarczenie zakupów, środków higienicznych, leków) jest bezpłatne. Senior korzystający ze wsparcia w ramach Korpusu pokrywa jedynie koszty zakupów. Pomoc skierowana jest do osób powyżej 70 roku życia. W szczególnych przypadkach wsparcie otrzymają także młodsi seniorzy.

 

Chcesz pomóc seniorowi?

 

Jeśli chcesz pomagać potrzebującym osobom starszym w czasie pandemii to:

- wypełnij ankietę dostępną na stronie:  www.wspierajseniora.pl lub

- zadzwoń do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy tel. 71/ 318 01 80 albo napisz na adres sekretariat@gops.czernica.pl

 


 

19.10.2020 r. - Zawieszenie zajęć w Świetlicach Środowiskowych "Kuźniach"

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje o zawieszeniu zajęć w Świetlicach Środowiskowych "Kuźniach" od dnia 19 października br. do odwołania.

 


 

19.10.2020 r. - Zdalny Punkt Konsultacyjny

 

 


 

19.10.2020 r. - Zawieszenie funkcjonowania mobilnego punktu Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego od 19 października br.

 

 

Więcej informacji...

 


 

 

15.10.2020 r. - Podtopienia

 

Szanowni Państwo,
istnieje możliwość pomocy finansowej w formie zasiłków celowych dla gospodarstw domowych, które uległy podtopieniom w ostatnich dniach.

 

1) Więcej informacji...

 

2) Więcej informacji...

 

W razie pytań pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej są do Państwa dyspozycji.

 


 

13.10.2020 r. - Relacja z wycieczki Wielkopolska 9-11 październik 2020 r.


W dniu 9 października grupa osób z Gminy Czernica wyruszyła na trzydniową wycieczkę do Wielkopolski, zaczynając zwiedzanie od jej stolicy tj. Poznania. „Bimbą przez Poznań”, czyli zabytkowym tramwajem wyruszyliśmy na początku naszego pobytu w mieście, poznając historię miejsc i ważnych dla miejscowej ludności budynków. Kolejnym celem na mapie naszej podróży był rezerwat archeologiczny Genius loci, gdzie widzieliśmy pozostałości wałów pochodzących z X w., poznaliśmy konstrukcję ich tworzenia, pomysłowość i kreatywność ludzi z tamtych wieków. Poznań to miasto magiczne i dlatego nasza wycieczka przeniosła się „w czasie” i zwiedziliśmy najstarszą polską katedrę z X wieku oraz serce miasta tj. Stary Rynek. Drugi dzień również obfitował w atrakcje. Odwiedziliśmy największy park miejski „Park Cytadela”, w którym znajduje się największa z prac plenerowych Małgorzaty Abakanowicz „Nierozpoznani”. W samo południe oglądaliśmy pojawiające się na wieży ratusza dwa blaszane, trykające się koziołki. Wyjazd nie mógł się odbyć bez degustacji słynnych rogali świętomarcińskich. Zwiedzaliśmy także Muzeum Czerwca 56’ oraz najmłodszą rezydencję monarszą w Europie- Zamek Cesarski, wybudowany dla cesarza niemieckiego Wilhelma II, który podczas II wojny światowej został przebudowany na rezydencje Adolfa Hitlera. Na koniec drugiego dnia wizyty w stolicy Wielkopolski odwiedziliśmy dawny Browar Huggera- obecnie Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu „Stary Browar”. W ostatnim dniu pobytu udaliśmy na spacer po założeniu pałacowo- parkowym z rokokowym ogrodem i słynnymi dębami Lech, Czech i Rus. Na koniec naszego wyjazdu zawitaliśmy do Muzeum Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, wybitnego pisarza i podróżnika.

 

Projekt „Akademia dla aktywnych” realizowany przez Stowarzyszenie na rzecz społeczności lokalnej Gminy Czernica „Rozwiń Skrzydła” dofinansowany ze środków Gminy Czernica.

 

Renata Godek-Fiet

 

 

Galeria zdjęć...

 


 

13.10.2020 r. - Zwolnienie z części opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla rodzin wielodzietnych (min. 6 osób)

 

Mieszkańcy Gminy Czernica posiadający Kartę Dużej Rodziny mogą obniżyć swoje opłaty związane z gospodarką odpadami komunalnymi.

Wysokość zwolnienia wynosi 100% opłaty na szóstą  i każdą kolejną osobę w rodzinie, która posiada Kartę Dużej Rodziny.

Warunkiem obniżenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jest zgłoszenie posiadania Karty Dużej Rodziny do Biura Związku Międzygminnego Ślęza – Oława z siedzibą w Świętej Katarzynie, ul. Żernicka 17, tel. 71/ 391 91 50.

 

 


 

07.10.2020 r. - Pomoc żywnościowa dla mieszkańców Gminy Czernica

 

 


 

06.10.2020 r. - Zajęcia profilaktyczne w Gminie Czernica

  

Już pierwszy miesiąc wznowionej działalności zajęć profilaktycznych dla dzieci i młodzieży prowadzonych przez GOPS w Czernicy za nami. Wiele się działo: nowe miejsca - Nadolice Wielkie oraz Krzyków, nowe panie prowadzące wraz z nowymi zajęciami - Pani Klaudia z warsztatami teatralnymi, pani Magda z chemicznymi, nowi wychowankowie z wieloma pomysłami i ogromną energią do działania.

Przed nami kolejny miesiąc ciekawych rozwiązań spędzenia czasu wolnego:

·      Kontynuacja zajęć Rękodzieło - Wiklina prowadzone przez panią Kasię,

·      Warsztaty Wianków Jesiennych,

·      Warsztaty profilaktyczne w ramach ogólnopolskiej kampanii "Powiedz STOP pijanym kierowcom",

·      Gry i zabawy „W poszukiwaniu Jesieni”.

 

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z terenu gminy Czernica!

 

Monika Klucznik-Kacprzyńska

Kierownik Placówek Wsparcia Dziennego

 

 

 

 

Galeria zdjęć...

 


 

02.10.2020 r. - Zapytanie ofertowe 

 

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy zaprasza do złożenia oferty dotyczącej realizacji usług: Wykonanie specjalistycznych usług opiekuńczych, zwanych dalej SUO, dla osób z zaburzeniami psychicznymi z terenu Gminy Czernica.


Więcej...

 


 

02.10.2020 r. - Bezpłatna infolinia wsparcia dla kobiet


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje o uruchomieniu nowej, bezpłatnej infolinii dla pełnoletnich kobiet, które znajdują się w trudnym życiowo momencie i potrzebują rozmowy ze specjalistą. Psycholodzy posiadający wieloletnie doświadczenie będą pełnili dyżury w poniedziałki (17.00 – 21.00) oraz w czwartki (10.00 – 14.00) pod bezpłatnym numerem telefonu 800 909 444.

 

Konsultanci na infolinii oferują pomoc informacyjną i wsparciową m.in. w sytuacjach:

- przeżywania silnego stresu, 

- obniżonego nastroju, depresji,

- kłopotów w związku i relacjach z ludźmi, 

- trudności wychowawczych, 

- problemów w życiu zawodowym, 

- nieradzenia sobie z trudnymi emocjami, traumą, 

- uzależnienia, 

- doświadczania przemocy psychicznej i fizycznej. 

 

Specjaliści kierują się zasadą poufności zasłyszanych treści oraz anonimowości dzwoniącego. Ponadto, dbają o poszanowanie każdej osoby, która zwraca się po pomoc, bez jej oceniania i wartościowania postaw czy zachowań.

 


 


 

01.10.2020 r. - Zapytanie ofertowe 

 

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy zaprasza do złożenia oferty dotyczącej realizacji usług: Wykonanie specjalistycznych usług opiekuńczych, zwanych dalej SUO, dla osób z zaburzeniami psychicznymi z terenu Gminy Czernica.


Więcej...

 


 

01.10.2020 r. - Bezpłatne szkolenie "Jak opiekować się osobą starszą w domu - aspekt praktyczny" 14.10.2020 r.

  

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy zaprasza na bezpłatne szkolenie pn. „Jak opiekować się osobą starszą w domu – aspekt praktyczny”. Współorganizatorem szkolenia jest Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej we Wrocławiu.

 

Spotkanie odbędzie się 14 października 2020 r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy przy ulicy Wrocławskiej 78 w godzinach od 10.00 do 14.15.

 

Zgłoszenia można dokonać telefonicznie pod numerem 71/ 318 80 01 wew. 14
do 09 października 2020 r.

 

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA – decyduje kolejność zgłoszeń!!!

 


 

22.09.2020 r. - Wycieczka "Wielkopolska" 9-11.10.2020 r.

 

 


 

18.09.2020 r. - Zapytanie ofertowe


Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy zaprasza do złożenia oferty dotyczącej realizacji usług: Wykonanie specjalistycznych usług opiekuńczych, zwanych dalej SUO, dla osób z zaburzeniami psychicznymi z terenu Gminy Czernica.


Więcej...

 


 

15.09.2020 r. - Nabór na stanowisko asystenta rodziny

 

Treść naboru...

 


 

14.09.2020 r. - Program Opieka wytchnieniowa - edycja 2020

 

 A r c h i w u m 2020

A r c h i w u m 2019

 


  

 

Ilość odsłon:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  55-003 Czernica ul. Wrocławska 78
tel./fax 71 318-01-80, 71 318-00-34  e-mail : sekretariat@gops.czernica.pl