2019-12-15     Celiny, Ireneusza, Niny        


 

 

   

 Zapraszamy na profil Gops Czernica na Facebooku!

 


 

11.12.2019r. - Projekt socjalny „Paczki świąteczne”

 

W dniu 06.12.2019r pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy  w ramach projektu socjalnego „Paczki Świąteczne 2019” wręczyli 40 osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym z terenu Gminy Czernica świąteczne paczki żywnościowe. Projekt zakładał zakupienie produktów spożywczych, z których zostały skompletowane paczki świąteczne i dostarczenie ich do miejsca  zamieszkania osób najbardziej potrzebujących.

                                               Anna Galińska - Starszy specjalista pracy socjalnej
                                               Katarzyna Felisiak - Starszy specjalista pracy socjalnej

 

 

 


 

26.11.2019r. - INFORMACJA

 

Informujemy, że trwa nabór uczestników do Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kątach Wrocławskich, który jest ośrodkiem wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi.
O skierowanie do Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy mogą ubiegać się:
• osoby z niepełnosprawnością intelektualną,
• osoby z zaburzeniami psychicznymi,
zamieszkałe na terenie powiatu wrocławskiego.


Uwaga: posiadanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności nie jest wymagane.


Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy usytuowany jest w Kątach Wrocławskich, przy ul. 1 Maja 43c w pięknym, położonym wśród zieleni, zabytkowym budynku w pełni przystosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
Ośrodek zapewnia ciepły posiłek oraz różnorodne formy zajęć aktywizujących i rehabilitacyjnych pod opieką wykwalifikowanej kadry terapeutów w godz. od 7.30 do 15.30.

 

 

 Galeria zdjęć....

 


 

25.11.2019r. - 27 GRUDNIA 2019 r. DNIEM WOLNYM OD PRACY W GMINNYM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W CZERNICY

 

Dzień 27 grudnia 2019 r. będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy, z wyłączeniem pracowników wykonujących pracę w terenie, zatrudnionych na stanowisku opiekuna. W zamian ośrodek będzie otwarty w sobotę 30 listopada 2019 r., w godz. 07:30-15:00.

 


 

07.11.2019r. - Nabór do pracy na zastępstwo na stanowisko ds. organizacyjnych

 

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy ogłasza nabór do pracy na zastępstwo na stanowisko ds. organizacyjnych

 

Termin składania ofert: 21.11.2019r.

 

Więcej...

 


 

04.11.2019r. - Informacja o wynikach naboru na stanowisko urzędnicze ds. księgowości budżetowej i rozliczeń

 

Więcej...

 


 

30.10.2019r. - OGŁOSZENIE

 


 

22.10.2019.r - Oferta dla kontrahentów zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie zakładu karnego i zatrudnieniem osadzonych

 

Więcej...

 


 

17.10.2019r. - Nabór do pracy na stanowisko urzędnicze ds. księgowości budżetowej i rozliczeń

 

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy ogłasza nabór do pracy na stanowisko urzędnicze ds. księgowości budżetowej i rozliczeń.

 

Termin składania ofert: 30.10.2019r.

 

Więcej...

 


 

11.10.2019r. - INFORMACJA

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy przypomina, że świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dziecko pobierane na podstawie wniosku z roku 2018 wygasło z dniem 30.09.2019. Osoby, które od lipca br. nie złożyły jeszcze wniosku lub zawnioskowały o świadczenie wychowawcze jedynie na pierwsze dziecko powinny złożyć wniosek najpóźniej do 31.10. aby nie przepadły świadczenia za październik.

                                       Dominika Ławniczak - Kierownik działu świadczeń rodzinnych

 


 

 

 

 

24.09.2019r. - SZÓSTY POWIATOWY PIKNIK OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH


W dniu 14.09.2019r. przy pięknej pogodzie miał miejsce VI Powiatowy Piknik Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu. Tegoroczny piknik odbył się w Gminie Długołęka w miejscowości Brzezia Łąka w godzinach od 12.00 do 16.00. Na scenie podziwialiśmy występy osób niepełnosprawnych. Były również wspólne zabawy prowadzone przy akompaniamencie muzyki. Przez cały czas trwania imprezy osoby zgromadzone mogły częstować się nieodpłatnie napojami, kiełbasą z grilla, ciastem oraz innymi smakołykami.
Z Gminy Czernica w pikniku wzięło udział 32 osoby, które zostały przewiezione autobusem, nieodpłatnie udostępnionym przez Wójta Gminy. Uczestnicy pikniku w dobrych humorach w godzinach popołudniowych powrócili do swoich domów.

                                                           

                                                             Urszula Zając - Specjalista pracy socjalnej

 


 

07-08.09.2019r. - Festyn sołecki „U Samych Swoich”

 

W dniach 7-8 września w Dobrzykowicach odbył się festyn sołecki „U Samych Swoich”. Pomimo deszczowej pogody, na terenie rekreacyjno–sportowym w Dobrzykowicach pojawili się mieszkańcy sołectwa oraz całej gminy. Podczas festynu wystąpili Gajkowanie, Woner S, Solaris. Organizatorzy przygotowali moc sportowych atrakcji, m.in. Wielki miedzy sołecki turniej piłki nożnej amatorów o Puchar Sołtysa Dobrzykowic, konkurs rzutów osobistych do kosza, pokaz sekcji judo – mokuso.  

Sponsorem dwudniowej imprezy był GAZ – System.  Informację o sponsorze GAZ - SYSTEM  można znaleźć tutaj:  www.gaz-system.pl

 


 

10.09.2019r. -  Szlakiem Zbójnickim w Beskidzie Żywieckim i Śląskim

 

W sobotę 7 września 2019r. grupa 38 uczestników projektu „Akademia dla aktywnych” wyruszyła na południe Polski, w poszukiwaniu karpackich Zbójników. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od miasta Żywiec. Zapoznaliśmy się z dziejami Pałacu Habsburgów i jego mieszkańców oraz spacerowaliśmy Aleją Lipową w żywieckim parku. Widzieliśmy mini zoo, usłyszeliśmy historię dębu Franciszka oraz podziwialiśmy kamienice, dzwonnice oraz fontannę św. Floriana na miejscowym rynku. Zwiedzaliśmy również Muzeum Browaru Żywiec. Natomiast wieczorem nieoczekiwanie Zbójnicy napadli na naszą wycieczkę i porwali dwie osoby. Pozostali uczestnicy wykonując bardzo trudne zadania, których wymagali Zbójnicy, wykupili porwane osoby. Niedzielę rozpoczęliśmy od spaceru na Trójstyk, czyli miejsce gdzie stykają się granice trzech państw. Zawitaliśmy do Chaty Kawuloka, w której usłyszeliśmy wesołą gawędę o zwyczajach, obyczajach i tradycjach górali, popartą grą na unikatowych, ludowych instrumentach muzycznych. W Beskidzkim Centrum Pasterstwa w Koniakowie uczestniczyliśmy w prelekcji o pasterstwie i wypasie owiec. Na zakończenie zwiedziliśmy Muzeum Koronki Koniakowskiej.
Projekt „Akademia dla aktywnych” realizowany jest przez Stowarzyszenie na rzecz społeczności lokalnej Gminy Czernica „Rozwiń Skrzydła” dofinansowany ze środków Gminy Czernica.

                                                                       Renata Godek-Fiet - Zastępca Kierownika

 

Galeria zdjęć...

 


 

03.09.2019r. - INFORMACJA

 

Informujemy, że od września 2019r. świadczenie wychowawcze 500+ będzie wypłacane po 20 dniu każdego miesiąca.

 


   

A r c h i w u m 2019

A r c h i w u m 2018

 


  

 

Ilość odsłon:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  55-003 Czernica ul. Wrocławska 78
tel./fax 71 318-01-80, 71 318-00-34  e-mail : sekretariat@gops.czernica.pl