2019-04-19     Alfa, Leonii, Tytusa     "Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość". ks. Tadeusz Olszański    

 

 

 

   

 Zapraszamy na profil Gops Czernica na Facebooku!

 

 


 

19.04.2019r. - Życzenia Wielkanocne

 

 

 


 

19.04.2019r. -  Fotorelacja z zajęć profilaktycznych

Zapraszamy do fotorelacji z zajęć profilaktycznych dla dzieci i młodzieży. Przygotowania do Świąt Wielkanocnych pełną parą. Za nami warsztaty z Quilingu, Palm Wielkanocnych oraz Wianków.
Do zobaczenia po przerwie świątecznej.

                                                                                 M. Klucznik - Kacprzyńska


 Galeria zdjęć...

 


 

19.04.2019r. -  Zajęcia ceramiczne


Pierwszy cykl zajęć ceramicznych realizowanych w ramach działań profilaktycznych dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Czernica został zakończony. W dwóch grupach: poniedziałkowej i środowej wzięło udział łącznie 23 uczestników. Prace powstałe podczas spotkań twórcy mogli zabrać do domu, aby wspólnie z rodziną podziwiać swoje dzieła. Podczas naszych spotkań powstały m.in. ceramiczne misy - zwierzaki, kury, dinozaury, koty, ptaki, inicjały. Na poszczególnych zajęciach dzieci i młodzież zapoznała się z różnymi technikami lepienia z gliny oraz szkliwienia. Grupa bardzo się zgrała ze sobą i z niecierpliwością wszyscy czekają aby zapisać się na kolejny cykl zajęć, który planowany jest pod koniec maja. Serdecznie dziękujemy rodzicom naszych najmłodszych podopiecznych, którzy aktywnie włączyli się w zajęcia. Zapraszamy do śledzenia zapisów na kolejny cykl zajęć.
                                                                                          M. Klucznik - Kacprzyńska

 

Galeria zdjęć...

 


 

18.04.2019r. - 02 MAJA 2019 r. DNIEM WOLNYM OD PRACY W GMINNYM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W CZERNICY

 

Dzień 02 maja 2019r. będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy. W zamian ośrodek będzie otwarty w sobotę 25 maja 2019r., w godz. 07:30-15:00.

 


 

18.04.2019r. - Warsztaty artystyczne dla osób w wieku 50+ pt: ,,Wiosenne palmy"

 

Przed świętami Wielkanocnymi seniorzy w wieku 50+ z terenu gmina Czernica brali udział w warsztatach artystycznych realizowanych w ramach projektu socjalnego „Wiosenne Palmy”. Podczas trzech warsztatów wzięło udział 29 osób. Wszyscy własnoręcznie pod okiem instruktora przygotowali wspaniałe ozdoby, które ozdobią Wielkanocne stoły uczestników. Serdecznie dziękujemy za współprace Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Jeszkowic, Grupie „Moc czernickich gospodyń” oraz Publicznej Bibliotece filia Ratowice.
                                                                                            M. Klucznik - Kacprzyńska

 

Galeria zdjęć...

 


 

03.04.2019r. - Dolnośląska Agencja Pracy dla ON oferuje: płatne staże, darmowe szkolenia, doradztwo oraz pracę dla młodych. Szczegóły w ogłoszeniu.

 

 


 

01.04.2019r. - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy zaprasza na warsztaty artystyczne dla osób w wieku 50+ pt: "Wiosenne palmy"

 

 


 

27.03.2019r. - Świetlice Środowiskowe "Kuźnia" zapraszają na zajęcia z cyklu: Spotkanie z artystą pt: "Palmy Wielkanocne"

 

 


 

19.03.2019r. - Stowarzyszenie "Rozwiń Skrzydła" zaprasza na wycieczkę Przemyśl - Łancut, która odbędzie się 10-12 maja 2019r.
Koszt wycieczki: 315,00 zł (normalny), 295,00 zł (ulgowy). Zapisy
oraz wpłaty na wycieczkę do dnia 24 kwietnia 2019r.

Szczegóły wycieczki w ogłoszeniu.

 

 


 

12.03.2019r. - Świetlice Środowiskowe "Kuźnia" zapraszają na zajęcia z cyklu: Spotkanie z artystą pt: "Quilling"

 

 


 

11.03.2019r. - Serdecznie zapraszamy w imieniu całego Koła Seniorów "Bajkał" na kolejny - jedenasty już - wieczór kabarecikowy, który odbędzie się 16 marca 2019r. o godz. 18.00 w świetlicy w Kamieńcu Wrocławskim

 

 


 

04.03.2019r.- Nabór na zastępstwo na wieloosobowe stanowisko urzędnicze ds. świadczeń

 

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy ogłasza nabór do pracy na zastępstwo na wieloosobowe stanowisko urzędnicze ds. świadczeń

 

Termin składania ofert: 15.03.2019r.

 

Więcej....

 


 

01.03.2019r. - Zajęcia profilaktyczne w Ratowicach

 

Zajęcia profilaktyczne w Ratowicach odbywają się w każdy wtorek i czwartek od 15 do 17. W tym czasie uczestniczy nie tylko mogą otrzymać pomoc w lekcjach, skorzystać z zabaw ruchowych i gier ale również uczestniczą w niezwykle ciekawych warsztatach przygotowanych przez wychowawców.

 

W każdy wtorek pani Magda zaprasza na spotkania w  „Laboratorium niezwykłości”. Każdy z uczestników prowadzi swój zeszyt spotkań w którym notuje swoje doświadczenia, obserwacje zjawisk, które zauważył.

 

W czwartki pani Jola zaprasza dzieci na twórcze inspiracje. Uczestnicy mogą rozwijać sprawność manualną, doskonalić techniki plastyczne. W czwartki odbywają się również zajęcia z elementami biblioterapii pt: „Bajkowa walizka”. Dzieci poznają nowych bohaterów wraz z ich przygodami i często niestety kłopotami jakie im się przydarzają. Wspólnie pod okiem wychowawcy zainspirowani powiadaniem wychowankowie wykonują zadania, w których próbuję pomoc głównemu bohaterowi.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z naszych zajęć!

                                                                                          M. Klucznik - Kacprzyńska

                                                        

 

 Galeria zdjęć...

                 


  

28.02.2019r. -  Świetlica Środowiskowa "Kuźnia" w Czernicy zaprasza na zajęcia taneczne z elementami baletu dzieci w wieku od 5 do 8 lat

   

 


 

22.02.2019r. - Zajęcia artystyczne pt.: "Serca"

W naszych świetlicach w Czernicy i Kamieńcu oraz podczas zajęć profilaktycznych w Jeszkowicach, Wojnowicach i Ratowicach w tym tygodniu realizowaliśmy zajęcia artystyczne pt: "Serca". Poznaliśmy kolejną ciekawą technikę, którą możemy samodzielnie wykonać w domu. Takie zajęcia rozwijają sprawność manualną naszych wychowanków, doskonalimy planowanie pracy, przewidywanie kolejnych etapów, postępowanie według instrukcji. Wspólna prezentacja prac na forum grupy, dzielnie się wrażeniami z zajęć poprawiają naszą samoocenę, mobilizują do przełamywania nieśmiałości. W kolejnym tygodniu w czwartek zajęcia w Chrząstawie Małej i Gajkowie. Serdecznie zapraszamy!                   

                                                                                          M. Klucznik - Kacprzyńska

 

 

Galeria zdjeć...

 


 

15.02.2019r. - Świetlice Środowiskowe "Kuźnia" zapraszają na zajęcia z cyklu - Spotkanie z artystą pt.: "Serca"

 

 


 

13.02.2019r. - Zajęcia ceramiczne dla dzieci i młodzieży z gminy Czernica

 

Zajęcia ceramiczne dla dzieci i młodzieży z gminy Czernica w ramach zajęć profilaktycznych - grupa I rozpoczęte! Cieszymy się bardzo że zgłosiła się tak duża liczba chętnych na poniedziałkowe spotkania. Kolejna grupa rozpocznie zajęcia z Panią Karoliną w kwietniu w środy o 16:00. Osoby, którym nie udało się teraz zapisać proszę o śledzenie informacji na naszych stronach promocyjnych. Oto fotorelacja z dzisiejszych zajęć temat: Misy - kamieniczki.

                                                                                           M. Klucznik - Kacprzyńska


 

Galeria zdjęć...

 


 

12.02.2019r. -  Zapraszamy w ramach działań profilaktycznych na warsztaty z cyklu ,,Laboratorium niezwykłości"

 

Już dzisiaj pierwsze zajęcia z cyklu "Laboratorium niezwykłości" w świetlicy wiejskiej w Ratowicach w ramach działań profilaktycznych GOPS. Zapraszamy dzieci i młodzież od 5 lat. Każdy z uczestników będzie zdobywał podczas zajęć określone sprawności, a na koniec najwytrwalsi otrzymają upominki! Serdecznie zapraszamy, liczba miejsc ograniczona, zajęcia bezpłatne.                                            M. Klucznik - Kacprzyńska

 


  


   

A r c h i w u m 2019

A r c h i w u m 2018

 


  

 

Ilość odsłon:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  55-003 Czernica ul. Wrocławska 78
tel./fax 71 318-01-80, 71 318-00-34  e-mail : sekretariat@gops.czernica.pl