2019-01-24     Felicji, Roberta, Sławy     "Wolność nie jest ulgą, lecz trudem wielkości" - Leopold Staff    

 

 

 Zapraszamy na profil Gops Czernica na Facebooku!

 

 


 

UWAGA !

17.10.2018r. - Terminy wypłat świadczeń na nowy okres zasiłkowy 2018/2019


W związku z licznymi zapytaniami w sprawie wypłaty świadczeń na nowy okres zasiłkowy 2018/2019 informujemy, że świadczenia wychowawcze, rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy będą wypłacane w zależności od miesiąca wpływu wniosku do GOPS nie później jednak niż:

 

  


23.01.2019r. - Zajęcia po przerwie organizacyjnej

 

Nasze świetlice już rozpoczęły zajęcia po przerwie organizacyjnej. Wychowankowie i wychowawcy ze świeżymi pomysłami i nowymi siłami zabrali się do działania. W Wojnowicach - porządki, w Gajkowie - nowe smaki, w Chrząstawie - artystyczne inspiracje, w Ratowicach - niespodzianka na dzień Babci i Dziadka, w Jeszkowicach - eksperymenty z masami... i jeszcze wiele innych aktywności na początek. Zapraszamy do naszych świetlic! Pamiętajcie w nowym roku, ponowne zapisy. A niedługo zajęcia podczas ferii zimowych. Odsyłam do świetlic! Szczegóły i zapisy Tylko u wychowawców danej świetlicy!

 

                                                                                                M.Klucznik-Kacprzyńska

Galeria zdjęć...

 


18.01.2019r. - Nabór na stanowisko pracownika socjalnego

 

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy ogłasza nabór do pracy na stanowisko pracownika socjalnego.

Termin składania ofert 29.01.2019r.

 

Wiecej...

 


11.01.2019r. - Zapraszamy na zajęcia profilaktyczne dla dzieci i młodzieży

 

  

 

    

 

    

 

 

Zajęcia ceramiczne ruszają po przerwie feryjnej. Wszystkich chętnych zapraszamy na pierwsze zajęcia 11 lutego godzina 17.00 w pracowni ceramicznej GOPS ul. Wrocławska 78. Proszę o punktualność i strój roboczy.  

                                                                                                                             M.Klucznik-Kacprzyńska

 


03.01.2019r. - Zapraszamy do udziału w projekcie

 

DOBRA PRACA -  w dolnośląskich podmiotach ekonomii społecznej. Oferujemy płatne staże połączone z możliwością odbycia kursów przygotowujących oraz szkoleń zawodowych.


Wiecej...

 


02.01.2019r. - Nabór na zastępstwo na stanowisku ds. rozliczeń

 

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy ogłasza nabór do pracy na zastępstwo na stanowisku ds. rozliczeń.

Termin składania ofert 13.01.2019r.

 

Wiecej...

 


 27.12.2018r. -  Stroiki Bożonarodzeniowe

 

17 i 18 grudnia 2018r. Gminny Ośrodek Pomocy Spolecznej w Czernicy  w ramach projektu Centrum Aktywnego Seniora zorganizował zajęcia artystyczne pt.: "Stroiki Bożonarodzeniowe" dla osób powyżej 50 r.ż z terenu Gminy Czernica. Zajęcia odbyły się w dwóch różnych miejscowościach naszej Gminy - w Ratowicach przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Ratowicach oraz w Czernicy, w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Nasi seniorzy juz po raz kolejny chętnie uczestniczyli w naszych warsztatach wykonując piękne stroiki i ozdoby bożonarodzeniowe. Zajęcia przebiegły w wesołej atmosferze, pełnej artystycznych pomysłów, a także stały się wprowadzeniem w prawdziwie świąteczny nastrój. Dziękujemy za udział i mile spędzony czas.

                                                                                                     Katarzyna Chorąży

 Galeria zdjęć...

 


 27.12.2018r. - Spotkanie Wigilijne dla osób starszych i samotnych

 

Jak co roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy z myślą o osobach starszych i samotnych, zorganizował spotkanie Wigilijne, które odbyło się w Czernicy w restauracji "Impressa" w dniu 19.12. 2018r. Przy wigilijnym stole usiedli mieszkańcy naszej gminy oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Czernica - Włodzimierz Chlebosz, Przewodniczący Rady Gminy Czernica - Leszek Kusiak oraz Proboszcz z parafii w Czernicy - Jan Pankała.
Współne kolędowanie z zaproszonym zespołem "Gajkowianie" dodatkowo podkreśliło wyjątkowy charakter uroczystości.
                                                                                       Magdalena Salomońska
Galeria zdjęć...

 


 20.12.2018r. - Wigilia Świetlic Gminy Czernica

 

W dniu 19 grudnia 2018r. odbyła się Wigilia Świetlic Gminy Czernica. Naszą uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Władze Gminy Czernica oraz Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czernicy. Serdecznie dziękujemy za przybycie na naszą uroczystość. Podczas spotkania odbyło się przedstawienie Bożonarodzeniowe w oprawie instrumentalnej przepięknych polskich kolęd i pastorałek. Dzieci ze Świetlicy z Jeszkowic wsparci uczniami klasy 2b z ZSP Czernica pod kierownictwem pani Renaty Jakubiak wprowadzili nas w klimat zbliżających się świąt. Na naszej wieczerzy nie zabraklo łamania się opłatkiem, poczęstunku oraz wspólnego śpiewania kolęd. Na koniec każda zgrup zaprezentowała przygotowany przez siebie występ aby "wykupić" dostarczony do stajenki prezent dla poszczególnych świetlic. Wykazaliśmy się wieloma talentami -  tanecznymi, aktorskimi oraz muzycznymi. Jeszcze raz dziękujemy wszytskim zaangażowanym w Nasze wspólne świętowanie. Razem spędzony wieczór będziemy miło wspominać.

                                                                                M. Klucznik - Kacprzyńska

 Galeria zdjęć....

 


 19.12.2018r. - UWAGA NA OSZUSTÓW! - AKCJA BEZPIECZNY SENIOR

 

 

 


 15.12.2018r. -  Zapraszamy osoby w wieku 50+ w ramach projektu Centrum Aktywnego Seniora w Czernicy na warsztaty artystyczne -  stroiki bożonarodzeniowe

 

 

 


 12.12.2018r. - Zapraszamy osoby starsze i samotne na Wigilię


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy zaprasza osoby starsze i samotne na Wigilię, która odbędzie się 19.12.2018r. o godz. 13:00 w restauracji "Impressa" na ulicy Kolejowej 4.

Ośrodek zapewnia dojazd na Wigilię.

W programie: Występ zespołu "Gajkowianie"

Informacje i zapisy: GOPS Czernica, ul. Wrocławska 78, tel. 71 318 01 80 lub u sołtysa do dnia 17.12.2018r.

 


 10.12.2018r. - Zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty techniką decoupage pt.: "Ozdoby choinkowe - GWIAZDY"

 

 

 


 10.12.18r. - Seans filmowy w Oławie

 

7 grudnia 2018 roku dzieci i młodzież ze świetlic środowiskowych Gminy Czernica oraz dzieci otoczone wsparciem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy uczestniczyły w seansie filmowym w Oławie.
Bajka o stworku, który dzięki dobroci i radości innych zmienił swoje życie i wprowadził nas w klimat zbliżających się świąt.
Cieszymy się każdym uczestnikiem wyjazdu, który odpowiedział na nasze zaproszenie.

                                                                                          M. Klucznik - Kacprzyńska

Galeria zdjęć...

 


 03.12.2018r. - Akcja Zima

 

Zima to szczególnie trudny okres dla osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych, ubogich i bezdomnych (...).

 

Wiecęj...

 


 30.11.2018r. - Warsztaty z wianków jesiennych

 

Z nami juz warszaty z wianków jesiennych. Wychowankowie świetlic środowiskowych z poszczególnych miejscowości naszej gminy mieli możliowść sprawdzenia swoich artystycznych zdolnosci w układaniu kompozycji z suszonych kwiatów i darów jesieni. Kolejne warsztaty to ozdoby świąteczne  decoupage oraz wypieki pierników.

 

 

Zachęcam do śledzenia informacji na facebooku oraz na stronie GOPS Czernica.

                                                                                     M. Klucznik - Kacprzyńska

Galeria zdjęć...

 

 


 16.11.2018r. - 24 GRUDNIA 2018 r. DNIEM WOLNYM OD PRACY W GMINNYM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W CZERNICY

 

Dzień 24 grudnia 2018 r. będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy. W zamian ośrodek będzie otwarty w sobotę 15 grudnia 2018 r., w godz. 07:30-15:00.

 


  15.11.2018r. - Zapraszamy na zabawę taneczną

 

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w zabawie tanecznej, która odbędzie się 30 listopada 2018r. (piątek) od godziny 16:30 do 19:00 w świetlicy wiejskiej w Wojnowicach.

Zapisy w świetlicach środowiskowych na terenie naszej gminy.

 

 


 15.11.2018r.Fotorelacja z zajęć florystycznych dla osób do 50 r.ż.

 

W dniu 29 i 30 października 2018r. Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy w ramach projektu Centrum Aktywnego Seniora zorganizował zajęcia florystyczne dla osób po 50 r.ż. Pierwsze zajęcia odbyły się w Ratowicach przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Ratowicach – dziękujemy już po raz kolejny za zaproszenie. Natomiast drugie zajęcia odbyły się w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Czernicy. Warsztaty zorganizowano z myślą o zbliżającym się święcie „Wszystkich Świętych”. Seniorzy z tej okazji wykonywali stroiki, wianki dekoracyjne, które później zagościły na grobach bliskich. Podczas warsztatów udział wzięło 17 osób z terenu Gminy Czernica. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w zajęciach.

Katarzyna Chorąży

      

 

 


06.11.2018r. -Zapytanie ofertowe na świadczenie usług schronienia dla osób bezdomnych z terenu Gminy Czernica

 


06.11.2018r. - Wyniki naboru na stanowisko ds. świadczeń

 


06.11.2018r. - Wyniki naboru na stanowisko ds. organizacyjnych

 


06.11.2018r. -  Kolejne latawce wzbiły się w niebo!

 

Zakończyły się warsztaty „Tata i ja- Latawce” realizowane w ramach kampanii społecznej POSTAW NA RODZINĘ. W świetlicach środowiskowych Czernicy, Gajkowie, Kamieńcu oraz podczas zajęć profilaktycznych w Jeszkowicach, Krzykowie, Chrząstawie, Wojnowicach oraz Ratowicach wszyscy nasi wychowankowie wspaniale sobie poradzili z wykonaniem niezwykle precyzyjnej konstrukcji. Pod czujnym okiem Pana Janka stworzyliśmy dzieła, które zadziwiły samych twórców. Serdecznie chcielibyśmy podziękować tym rodzicom naszych wychowanków, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i przybyli na nasze warsztaty. Wspólne dzieła łączą, a czas spędzony razem z dzieckiem będzie owocował w przyszłości. Jeszcze raz zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w działaniach podejmowanych przez nas. Najbliższe spotkania- Wianki Jesienne!

                                                                                                                 Monika Klucznik - Kacprzyńska

 Galeria zdjęć...

 


06.11.2018r. - Zapraszamy na warsztaty ceramiczne osoby w wieku 50+

 

  


 A r c h i w u m


 

Ilość odsłon:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  55-003 Czernica ul. Wrocławska 78
tel./fax 71 318-01-80, 71 318-00-34  e-mail : sekretariat@gops.czernica.pl