2019-08-20     Bernarda, Sabiny, Samuela     "Co skraca mi czas - Działanie! Co wydłuża go niemiłosiernie ? - Bezczynność!" - Johann Wolfgang Goethe    

 

 

 

   

 Zapraszamy na profil Gops Czernica na Facebooku!

 

 


 

16.07.2019r. - Stowarzyszenie "Rozwiń Skrzydła" zaprasza na jednodniową wycieczkę po Dolnym Śląsku, która odbędzie się 24 sierpnia 2019r.

Koszt wycieczki: 47,00 - bilet normalny 45,00 - bilet ulgowy. Zapisy oraz wpłaty na wycieczkę do 12 sierpnia 2019r.
Szczegóły wycieczki w ogłoszeniu.

 

 


 

04.07.2019r - INFORMACJA


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy informuje, że wnioski o świadczenia wychowawcze 500+, dobry start 300+ oraz świadczenia rodzinne składa się zgodnie z miejscem zamieszkania, a nie zameldowania.
Ubiegając się o świadczenia wychowawcze 500+ prosimy o składanie jednego wniosku na wszystkie dzieci do 18 r.ż.
                                       Dominika Ławniczak - Kierownik działu świadczeń rodzinnych

 


 

03.06.2019r. - Stowarzyszenie "Rozwiń Skrzydła" zaprasza na wycieczkę Szlakiem Zbójnickim w Beskidzie Żywieckim i Śląskim, która odbędzie się 7-8 września 2019r.

Koszt wycieczki: 365,00 zł. Zapisy oraz wpłaty na wycieczkę do dnia 29 lipca 2019r.
Szczegóły wycieczki w ogłoszeniu.

 

 


 

01.07.2019r. - Nabór na stanowisko pracownika socjalnego

 

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy ogłasza nabór do pracy na stanowisko pracownika socjalnego. 

 

Termin składania ofert: 15.07.2019r.

 

Wiecej...

 


 

26.06.2019r. - Projekt aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością pt. "Zatrudnienie Wspomagane 4.0" współfinansowany ze środków PFRON

 

 


 

21.06.2019r. - INFORMACJA

 

GOPS w Czernicy informuje:

Od 1 lipca 2019 r. drogą elektroniczną przez stronę Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej: empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia 2019 r. w wersji papierowej w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy można składać wnioski o poniższe świadczenia:

  • świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres zasiłkowy rozpoczynający się od lipca 2019r.,     
  • świadczenie z funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy rozpoczynający się od 1 października 2019 r.,
  •  zasiłek rodzinny i dodatki do zasiłku rodzinnego na nowy okres zasiłkowy rozpoczynający się od 1listopada 2019r.,
  •  świadczenie „Dobry start” na rok szkolny 2019/2020

Jednocześnie informujemy, że wnioski na stypendium szkolne dla uczniów na rok szkolny 2019/2020 należy składać do 15 września.

Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  Czernica, ul. Wrocławska 78 pok. nr 3 i nr 4 lub pod numerem telefonu (71)318-01-80 wew. 15 i wew. 26 oraz na stronie GOPS www.gops.czernica.pl

 


 

18.06.2019r. - Wycieczka na Kaszuby

 

Przygoda na Kaszubach dla  50 osób z Gminy Czernica trwała od 14 do 16 czerwca 2019r. Podczas naszej podróży zawitaliśmy do takich miejscowości jak: Kartuzy, Chmielno, Szymbark, Będomin i Kościerzyna. W każdym z tych miejsc odkrywaliśmy niepowtarzalne i typowe dla tego rejonu przedmioty, elementy dekoracyjne, stroje ludowe, tradycje kaszubskie, język oraz kulturę. Przewodnik opowiedział nam legendę powstania Kaszub, historię odwiedzanych miast i wsi oraz legendę o języku kaszubskim.

W Kartuzach zwiedzaliśmy Kolegiatę z dachem w kształcie trumny oraz Muzeum Kaszubskie. W Chmielnie podziwialiśmy okoliczne jeziora i  zawitaliśmy do Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów, którzy gliniane naczynia tworzą od kilku pokoleń. Mieliśmy możliwość odwiedzenia Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, gdzie wiedzieliśmy m.in. najdłuższą deskę świata, dom do góry nogami, bunkier partyzancki i największy fortepian. Kolejny dzień zwiedzania rozpoczęliśmy od miejscowości Będomin, w której urodził się Józef Wybicki, twórca tekstu Mazurka Dąbrowskiego. W dworze szlacheckim należącym kiedyś do rodziny Wybickich ulokowano Muzeum Hymnu Narodowego. W muzeum w szczególności naszą uwagę zwróciły  pamiątki po twórcy polskiego hymnu, innych postaciach z jego epoki, dokumenty dotyczące historii Mazurka Dąbrowskiego, obrazy, biżuteria patriotyczna, śpiewniki, broń, nuty polskich pieśni.

Natomiast w Kościerzynie podziwialiśmy panoramę miasta z wieży widokowej znajdującej się w starym browarze. Odwiedziliśmy Muzeum Kolejnictwa, w którym znajduje się najliczniejsza ekspozycja pojazdów szynowych w północnej Polsce. Mogliśmy także przejechać się drezyną. Kościerzyna to także Muzeum Akordeonu i Instrumentów Pokrewnych, pierwsze takie w Polsce. Powstało nieprzypadkowo na Kaszubach, ponieważ muzyka akordeonowa ma tu długą tradycję.

Późnym wieczorem strudzeni, ale z nowymi doświadczeniami powróciliśmy do Czernicy.

Projekt „Akademia dla aktywnych” realizowany jest przez Stowarzyszenie na rzecz społeczności lokalnej Gminy Czernica „Rozwiń Skrzydła” dofinansowany ze środków Gminy Czernica

                                                          Renata Godek-Fiet - Zastępca Kierownika

 

Galeria zdjęć...

 


 

11.06.2019r. - Koło Seniorów "Bajkał" i Sołtys Kamieńca Wrocławskiego zapraszają na wieczór Kabarecikowy -,,Podróże małe i duże"

 

 


 

11.06.2019r. - Zapraszamy na rodzinny piknik sportowy na wesoło, który odbędzie się 16 czerwca 2019r. o godz. 15-19:30 przy placu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy

 

 


 

30.05.2019r. - Wyniki naboru na wieloosobowe stanowisko ds. świadczeń

 


 

29.05.2019r. - INFORMACJA

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy informuje, że wnioski o świadczenie wychowawcze (500+) na pierwsze dziecko bez weryfikacji sytuacji dochodowej rodziny można składać dopiero od 1 lipca 2019r. drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia 2019r. w wersji papierowej.

 

                                          Dominika Ławniczak - Kierownik działu świadczeń rodzinnych

 

 


 

28.05.2019r. - Wycieczka do Gór Stołowych

 

W dniu 25 maja 2019r. odbył się wyjazd dzieci ze świetlic środowiskowych z terenu gminy Czernica. Wychowankowie wspięli się na wspaniały szczyt i wizytówkę Gór Stołowych - Szczeliniec. Przeszli dzielnie, mimo trudności przez labirynt z kamieni, a pod okiem przewodnika mogli podziwiać przepiękny krajobraz polskich gór. Ale to nie koniec naszego wyjazdu… następnym ważnym punktem były zajęcia w Minieurolandzie w Kłodzku. Uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, teatralnych oraz w grze terenowej. Zobaczyliśmy w pomniejszeniu nie tylko zabytki ziemi Kłodzkiej, ale zabytki z całej Europy.
Takie wyjazdy nie tylko integrują wspaniale grupę, ale również inspirują do samodzielnych poszukiwań niezwykłych miejsc. Zachęcamy do regularnego uczestnictwa w naszych zajęciach profilaktycznych i korzystania z organizowanych przez nas wyjazdów.
                                                                                         M. Klucznik - Kacprzyńska

 

Galeria zdjęć...

 


 

20.05.2019r. - Zapraszamy na niezwykłe warsztaty z cyklu ,,Laboratorium niezwykłości"

 

 


 

15.05.2019r. - Zapraszamy na zajęcia ceramiczne dla osób w wieku 50+

 

 


 

15.05.2019r. - Przemyśl, Krasiczyn i Łańcut

 

W dniach 10-12 maja 2019r. grupa 49 osób z Gminy Czernica wyruszyła w podróż do miasta Dobrego Wojaka Szwejka – Przemyśla, do zamku w Krasiczynie zbudowanego przez Stanisława Krasickiego i jego syna Marcina oraz zamku Lubomirskich i Potockich w Łańcucie.
W Przemyślu zwiedzaliśmy odremontowany dworzec kolejowy, fort Twierdzy Przemyśl, architekturę rynku, podziwialiśmy kunsztowne wykonanie fajek i dzwonów w Muzeum Dzwonów i Fajek a z jego wieży zachwycaliśmy się panoramą miasta. Na Kopcu Tatarskim w oddali było widać krajobraz miasta, który roztaczał się u podnóża wzniesienia.
Zobaczyliśmy Zespół Zamkowo - Pałacowy w Krasiczynie. Urzekł nas zamek, który jest jednym z najpiękniejszych arcydzieł architektury renesansowo- manierystycznej w Europie.
Niedzielne zwiedzanie rozpoczęliśmy od Zamku w Łańcucie, który został zbudowany na polecenie Stanisława Lubomirskiego. Wnętrza zamku zafascynowały nas swoim bogactwem zbiorów. Mogliśmy również oglądać stajnie z powozami, stanowiące część rezydencji magnackiej. Podobała się nam także storczykarnia, w której bogactwo roślin wzbudziło nasz zachwyt. Ostatnim punktem naszej wycieczki była Synagoga w Łańcucie. Jest ona jednym z unikatowych zabytków żydowskiej architektury sakralnej w Polsce - jej fundatorem był Stanisław Lubomirski.
W godzinach wieczornych zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Czernicy.
Projekt „Akademia dla aktywnych” realizowany jest przez Stowarzyszenie na rzecz społeczności lokalnej Gminy Czernica „Rozwiń Skrzydła” dofinansowany ze środków Gminy Czernica.
   
                                                                Renata Godek-Fiet - Zastępca Kierownika

 

 

 Galeria zdjęć...

 


 

09.05.2019r. - Zapraszamy na zajęcia profilaktyczne w Wojnowicach i zajęcia ceramiczne w Czernicy

 


 

 

 


 

09.05.2019r. - Stowarzyszenie "Rozwiń Skrzydła" zaprasza na wycieczkę na Kaszuby, która odbędzie się 14-16 czerwca 2019r.

Koszt wycieczki: 320,00 zł. Zapisy oraz wpłaty na wycieczkę do dnia 31 maja 2019r.
Szczegóły wycieczki w ogłoszeniu.

 

 


 

06.05.2019r. - Projekt socjalny „Pościel dla seniora 2019”

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy w kwietniu 2019r. zrealizował projekt socjalny pt:. „Pościel dla seniora 2019”. Odbiorcami projektu były osoby korzystające z usług opiekuńczych oraz osoby z niepełnosprawnością.

W ramach projektu 5 rodzin otrzymało komplet pościeli, koc oraz ręcznik. Zestawy zostały dostarczone do miejsca zamieszkania podopiecznych przez pracowników socjalnych.

 

                                                      Radosław Kozłowski – Specjalista pracy socjalnej

 


 

30.04.2019r. - Nabór do pracy na wieloosobowe stanowisko urzędnicze ds. świadczeń

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy ogłasza nabór do pracy na wieloosobowe stanowisko urzędnicze ds. świadczeń


Termin składania ofert: 15.05.2019r.

 

Więcej...

 


 

30.04.2019r. - Certyfikat Samorząd Przyjazny Rodzinie dla miejscowości Czernica w ramach Ogólnopolskiej Kampanii ,,Postaw na rodzinę!" 2018 realizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy.

 

 

 


 

26.04.2019r. - Projekt socjalny „Czysta Chata”

 

W miesiącu kwietniu 2019r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy zrealizował projekt socjalny pt.: „Czysta Chata”. Odbiorcami projektu były głównie osoby starsze, samotne, niepełnosprawne oraz rodziny niepełne.
W ramach projektu 14 osób i rodzin zostało wyposażonych w przedmioty i środki czystości niezbędne do zadbania i utrzymania porządku w mieszkaniu. Większość zestawów zostało dostarczonych do miejsc zamieszkania podopiecznych przez pracowników socjalnych jeszcze w okresie przedświątecznym.

                                                       Maria Bernal - Starszy specjalista pracy socjalnej

 


 

19.04.2019r. - Życzenia Wielkanocne

 

 

 


 

19.04.2019r. -  Fotorelacja z zajęć profilaktycznych

Zapraszamy do fotorelacji z zajęć profilaktycznych dla dzieci i młodzieży. Przygotowania do Świąt Wielkanocnych pełną parą. Za nami warsztaty z Quilingu, Palm Wielkanocnych oraz Wianków.
Do zobaczenia po przerwie świątecznej.

                                                                                 M. Klucznik - Kacprzyńska


 Galeria zdjęć...

 


   

A r c h i w u m 2019

A r c h i w u m 2018

 


  

 

Ilość odsłon:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  55-003 Czernica ul. Wrocławska 78
tel./fax 71 318-01-80, 71 318-00-34  e-mail : sekretariat@gops.czernica.pl