2021-09-18     Ireny, Irminy, Stanisława     "Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcenia marzeń w rzeczywistość" - Joseph Suenens    
Strona główna -> ARCHIWUM_2019

 

ARCHIWUM 2019

   

 

 


 

20.12.2019r. -  Paczki świąteczne


Uczniowie klasy III A Szkoły Podstaw
owej w Kamieńcu wraz z rodzicami przygotowali świąteczne paczki, które zostały przekazane dla osób najbardziej potrzebujących w naszej gminie. Inicjatorem tej akcji była wychowawczyni klasy III A, Pani Marta Florczyk. Prezenty trafiły do dwóch rodzin, objętych wsparciem Ośrodka Pomocy Społecznej. W imieniu obdarowanych rodzin oraz własnym serdecznie dziękujemy za podarunki, które umilą nadchodzące święta.

Pracownicy GOPS w Czernicy

 

 

Galeria zdjęć...

 


 

11.12.2019r. - Projekt socjalny „Paczki świąteczne”

 

W dniu 06.12.2019r pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy  w ramach projektu socjalnego „Paczki Świąteczne 2019” wręczyli 40 osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym z terenu Gminy Czernica świąteczne paczki żywnościowe. Projekt zakładał zakupienie produktów spożywczych, z których zostały skompletowane paczki świąteczne i dostarczenie ich do miejsca  zamieszkania osób najbardziej potrzebujących.

                                               Anna Galińska - Starszy specjalista pracy socjalnej
                                               Katarzyna Felisiak - Starszy specjalista pracy socjalnej

 

 

 


 

26.11.2019r. - INFORMACJA

 

Informujemy, że trwa nabór uczestników do Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kątach Wrocławskich, który jest ośrodkiem wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi.
O skierowanie do Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy mogą ubiegać się:
• osoby z niepełnosprawnością intelektualną,
• osoby z zaburzeniami psychicznymi,
zamieszkałe na terenie powiatu wrocławskiego.


Uwaga: posiadanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności nie jest wymagane.


Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy usytuowany jest w Kątach Wrocławskich, przy ul. 1 Maja 43c w pięknym, położonym wśród zieleni, zabytkowym budynku w pełni przystosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
Ośrodek zapewnia ciepły posiłek oraz różnorodne formy zajęć aktywizujących i rehabilitacyjnych pod opieką wykwalifikowanej kadry terapeutów w godz. od 7.30 do 15.30.

 

 

Galeria zdjęć....

 


 

25.11.2019r. - 27 GRUDNIA 2019 r. DNIEM WOLNYM OD PRACY W GMINNYM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W CZERNICY

 

Dzień 27 grudnia 2019 r. będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy, z wyłączeniem pracowników wykonujących pracę w terenie, zatrudnionych na stanowisku opiekuna. W zamian ośrodek będzie otwarty w sobotę 30 listopada 2019 r., w godz. 07:30-15:00.

 


 

07.11.2019r. - Nabór do pracy na zastępstwo na stanowisko ds. organizacyjnych

 

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy ogłasza nabór do pracy na zastępstwo na stanowisko ds. organizacyjnych

 

Termin składania ofert: 21.11.2019r.

 

Więcej...

 


 

04.11.2019r. - Informacja o wynikach naboru na stanowisko urzędnicze ds. księgowości budżetowej i rozliczeń

 

Więcej...

 


 

30.10.2019r. - OGŁOSZENIE

 


 

22.10.2019.r - Oferta dla kontrahentów zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie zakładu karnego i zatrudnieniem osadzonych

 

Więcej...

 


 

17.10.2019r. - Nabór do pracy na stanowisko urzędnicze ds. księgowości budżetowej i rozliczeń

 

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy ogłasza nabór do pracy na stanowisko urzędnicze ds. księgowości budżetowej i rozliczeń.

 

Termin składania ofert: 30.10.2019r.

 

Więcej...

 


 

11.10.2019r. - INFORMACJA

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy przypomina, że świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dziecko pobierane na podstawie wniosku z roku 2018 wygasło z dniem 30.09.2019. Osoby, które od lipca br. nie złożyły jeszcze wniosku lub zawnioskowały o świadczenie wychowawcze jedynie na pierwsze dziecko powinny złożyć wniosek najpóźniej do 31.10. aby nie przepadły świadczenia za październik.

                                       Dominika Ławniczak - Kierownik działu świadczeń rodzinnych

 


  

24.09.2019r. - SZÓSTY POWIATOWY PIKNIK OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH


W dniu 14.09.2019r. przy pięknej pogodzie miał miejsce VI Powiatowy Piknik Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu. Tegoroczny piknik odbył się w Gminie Długołęka w miejscowości Brzezia Łąka w godzinach od 12.00 do 16.00. Na scenie podziwialiśmy występy osób niepełnosprawnych. Były również wspólne zabawy prowadzone przy akompaniamencie muzyki. Przez cały czas trwania imprezy osoby zgromadzone mogły częstować się nieodpłatnie napojami, kiełbasą z grilla, ciastem oraz innymi smakołykami.
Z Gminy Czernica w pikniku wzięło udział 32 osoby, które zostały przewiezione autobusem, nieodpłatnie udostępnionym przez Wójta Gminy. Uczestnicy pikniku w dobrych humorach w godzinach popołudniowych powrócili do swoich domów.

                                                           

                                                             Urszula Zając - Specjalista pracy socjalnej

 


 

07-08.09.2019r. - Festyn sołecki „U Samych Swoich”

 

W dniach 7-8 września w Dobrzykowicach odbył się festyn sołecki „U Samych Swoich”. Pomimo deszczowej pogody, na terenie rekreacyjno–sportowym w Dobrzykowicach pojawili się mieszkańcy sołectwa oraz całej gminy. Podczas festynu wystąpili Gajkowanie, Woner S, Solaris. Organizatorzy przygotowali moc sportowych atrakcji, m.in. Wielki miedzy sołecki turniej piłki nożnej amatorów o Puchar Sołtysa Dobrzykowic, konkurs rzutów osobistych do kosza, pokaz sekcji judo – mokuso.  

Sponsorem dwudniowej imprezy był GAZ – System.  Informację o sponsorze GAZ - SYSTEM  można znaleźć tutaj:  www.gaz-system.pl

 

 


 

10.09.2019r. -  Szlakiem Zbójnickim w Beskidzie Żywieckim i Śląskim

 

W sobotę 7 września 2019r. grupa 38 uczestników projektu „Akademia dla aktywnych” wyruszyła na południe Polski, w poszukiwaniu karpackich Zbójników. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od miasta Żywiec. Zapoznaliśmy się z dziejami Pałacu Habsburgów i jego mieszkańców oraz spacerowaliśmy Aleją Lipową w żywieckim parku. Widzieliśmy mini zoo, usłyszeliśmy historię dębu Franciszka oraz podziwialiśmy kamienice, dzwonnice oraz fontannę św. Floriana na miejscowym rynku. Zwiedzaliśmy również Muzeum Browaru Żywiec. Natomiast wieczorem nieoczekiwanie Zbójnicy napadli na naszą wycieczkę i porwali dwie osoby. Pozostali uczestnicy wykonując bardzo trudne zadania, których wymagali Zbójnicy, wykupili porwane osoby. Niedzielę rozpoczęliśmy od spaceru na Trójstyk, czyli miejsce gdzie stykają się granice trzech państw. Zawitaliśmy do Chaty Kawuloka, w której usłyszeliśmy wesołą gawędę o zwyczajach, obyczajach i tradycjach górali, popartą grą na unikatowych, ludowych instrumentach muzycznych. W Beskidzkim Centrum Pasterstwa w Koniakowie uczestniczyliśmy w prelekcji o pasterstwie i wypasie owiec. Na zakończenie zwiedziliśmy Muzeum Koronki Koniakowskiej.
Projekt „Akademia dla aktywnych” realizowany jest przez Stowarzyszenie na rzecz społeczności lokalnej Gminy Czernica „Rozwiń Skrzydła” dofinansowany ze środków Gminy Czernica.

                                                                       Renata Godek-Fiet - Zastępca Kierownika

 

Galeria zdjęć...

 


 

03.09.2019r. - INFORMACJA

 

Informujemy, że od września 2019r. świadczenie wychowawcze 500+ będzie wypłacane po 20 dniu każdego miesiąca.30.08.2019r.  - Festyn u Samych Swoich

 Już w najbliższy weekend, 7-8 września zapraszamy do Dobrzykowic na Festyn Sami Swoi.

 Informację o sponsorze GAZ - SYSTEM  znajdziesz tutaj:  www.gaz-system.pl

 

 

 


 

29.08.2019r. - INFORMACJA

 

 26.08.2019r. - Wycieczka po Dolnym Śląsku


Dzień 24 sierpnia 2019r. był bogaty w wiele atrakcji dla grupy 49 uczestników wyjazdu po Dolnym Śląsku. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania fabryki naczyń kamionkowych w Bolesławcu. Przewodnik oprowadził grupę po manufakturze, gdzie zapoznaliśmy się z poszczególnymi etapami powstawania naczyń, od formowania z masy przez czyszczenie, wypalanie, malowanie i szkliwienie, aż do gotowego produktu. Kolejnym przystankiem podczas naszej podróży był wybudowany na stromym wzgórzu Zamek Grodziec. Przewodnik opowiedział nam o właścicielach zamku, historii jego powstania i co się działo z budowlą przez wieki. Krętymi schodami i wąskimi kamiennymi przejściami przemieszczaliśmy się od sali głównej, poprzez salę rycerską, kaplicę, aż do balkonowego ganku obronnego. Ostatnim etapem naszej wycieczki był Zamek Czocha. Tajnymi przejściami zostaliśmy oprowadzeni po komnatach, salach, piwnicy, bibliotece, a na końcu podziwialiśmy panoramę okolicy z wieży zamku. Wieczorową porą wróciliśmy do Czernicy.
Projekt „Akademia dla aktywnych” realizowany jest przez Stowarzyszenie na rzecz społeczności lokalnej Gminy Czernica „Rozwiń Skrzydła” dofinansowany ze środków Gminy Czernica.
                                                              Renata Godek-Fiet - Zastępca Kierownika

 

 

Galeria zdjęć...

 


 

16.07.2019r. - Stowarzyszenie "Rozwiń Skrzydła" zaprasza na jednodniową wycieczkę po Dolnym Śląsku, która odbędzie się 24 sierpnia 2019r.

Koszt wycieczki: 47,00 - bilet normalny 45,00 - bilet ulgowy. Zapisy oraz wpłaty na wycieczkę do 12 sierpnia 2019r.
Szczegóły wycieczki w ogłoszeniu.

 

 


 

04.07.2019r - INFORMACJA


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy informuje, że wnioski o świadczenia wychowawcze 500+, dobry start 300+ oraz świadczenia rodzinne składa się zgodnie z miejscem zamieszkania, a nie zameldowania.
Ubiegając się o świadczenia wychowawcze 500+ prosimy o składanie jednego wniosku na wszystkie dzieci do 18 r.ż.
                                       Dominika Ławniczak - Kierownik działu świadczeń rodzinnych

 


 

03.06.2019r. - Stowarzyszenie "Rozwiń Skrzydła" zaprasza na wycieczkę Szlakiem Zbójnickim w Beskidzie Żywieckim i Śląskim, która odbędzie się 7-8 września 2019r.

Koszt wycieczki: 365,00 zł. Zapisy oraz wpłaty na wycieczkę do dnia 29 lipca 2019r.
Szczegóły wycieczki w ogłoszeniu.

 

 


 

01.07.2019r. - Nabór na stanowisko pracownika socjalnego

 

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy ogłasza nabór do pracy na stanowisko pracownika socjalnego. 

 

Termin składania ofert: 15.07.2019r.

 

Wiecej...

 


 

26.06.2019r. - Projekt aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością pt. "Zatrudnienie Wspomagane 4.0" współfinansowany ze środków PFRON

 

 


 

21.06.2019r. - INFORMACJA

 

GOPS w Czernicy informuje:

Od 1 lipca 2019 r. drogą elektroniczną przez stronę Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej: empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia 2019 r. w wersji papierowej w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy można składać wnioski o poniższe świadczenia:

  • świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres zasiłkowy rozpoczynający się od lipca 2019r.,     
  • świadczenie z funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy rozpoczynający się od 1 października 2019 r.,
  •  zasiłek rodzinny i dodatki do zasiłku rodzinnego na nowy okres zasiłkowy rozpoczynający się od 1listopada 2019r.,
  •  świadczenie „Dobry start” na rok szkolny 2019/2020

Jednocześnie informujemy, że wnioski na stypendium szkolne dla uczniów na rok szkolny 2019/2020 należy składać do 15 września.

Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  Czernica, ul. Wrocławska 78 pok. nr 3 i nr 4 lub pod numerem telefonu (71)318-01-80 wew. 15 i wew. 26 oraz na stronie GOPS www.gops.czernica.pl


 

18.06.2019r. - Wycieczka na Kaszuby

 

Przygoda na Kaszubach dla  50 osób z Gminy Czernica trwała od 14 do 16 czerwca 2019r. Podczas naszej podróży zawitaliśmy do takich miejscowości jak: Kartuzy, Chmielno, Szymbark, Będomin i Kościerzyna. W każdym z tych miejsc odkrywaliśmy niepowtarzalne i typowe dla tego rejonu przedmioty, elementy dekoracyjne, stroje ludowe, tradycje kaszubskie, język oraz kulturę. Przewodnik opowiedział nam legendę powstania Kaszub, historię odwiedzanych miast i wsi oraz legendę o języku kaszubskim.

W Kartuzach zwiedzaliśmy Kolegiatę z dachem w kształcie trumny oraz Muzeum Kaszubskie. W Chmielnie podziwialiśmy okoliczne jeziora i  zawitaliśmy do Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów, którzy gliniane naczynia tworzą od kilku pokoleń. Mieliśmy możliwość odwiedzenia Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, gdzie wiedzieliśmy m.in. najdłuższą deskę świata, dom do góry nogami, bunkier partyzancki i największy fortepian. Kolejny dzień zwiedzania rozpoczęliśmy od miejscowości Będomin, w której urodził się Józef Wybicki, twórca tekstu Mazurka Dąbrowskiego. W dworze szlacheckim należącym kiedyś do rodziny Wybickich ulokowano Muzeum Hymnu Narodowego. W muzeum w szczególności naszą uwagę zwróciły  pamiątki po twórcy polskiego hymnu, innych postaciach z jego epoki, dokumenty dotyczące historii Mazurka Dąbrowskiego, obrazy, biżuteria patriotyczna, śpiewniki, broń, nuty polskich pieśni.

Natomiast w Kościerzynie podziwialiśmy panoramę miasta z wieży widokowej znajdującej się w starym browarze. Odwiedziliśmy Muzeum Kolejnictwa, w którym znajduje się najliczniejsza ekspozycja pojazdów szynowych w północnej Polsce. Mogliśmy także przejechać się drezyną. Kościerzyna to także Muzeum Akordeonu i Instrumentów Pokrewnych, pierwsze takie w Polsce. Powstało nieprzypadkowo na Kaszubach, ponieważ muzyka akordeonowa ma tu długą tradycję.

Późnym wieczorem strudzeni, ale z nowymi doświadczeniami powróciliśmy do Czernicy.

Projekt „Akademia dla aktywnych” realizowany jest przez Stowarzyszenie na rzecz społeczności lokalnej Gminy Czernica „Rozwiń Skrzydła” dofinansowany ze środków Gminy Czernica

                                                          Renata Godek-Fiet - Zastępca Kierownika

 

Galeria zdjęć...

 


 

11.06.2019r. - Koło Seniorów "Bajkał" i Sołtys Kamieńca Wrocławskiego zapraszają na wieczór Kabarecikowy -,,Podróże małe i duże"

 

 


 

11.06.2019r. - Zapraszamy na rodzinny piknik sportowy na wesoło, który odbędzie się 16 czerwca 2019r. o godz. 15-19:30 przy placu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy

 

 


 

30.05.2019r. - Wyniki naboru na wieloosobowe stanowisko ds. świadczeń

 


 

29.05.2019r. - INFORMACJA

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy informuje, że wnioski o świadczenie wychowawcze (500+) na pierwsze dziecko bez weryfikacji sytuacji dochodowej rodziny można składać dopiero od 1 lipca 2019r. drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia 2019r. w wersji papierowej.

 

                                          Dominika Ławniczak - Kierownik działu świadczeń rodzinnych

 

 


 

28.05.2019r. - Wycieczka do Gór Stołowych

 

W dniu 25 maja 2019r. odbył się wyjazd dzieci ze świetlic środowiskowych z terenu gminy Czernica. Wychowankowie wspięli się na wspaniały szczyt i wizytówkę Gór Stołowych - Szczeliniec. Przeszli dzielnie, mimo trudności przez labirynt z kamieni, a pod okiem przewodnika mogli podziwiać przepiękny krajobraz polskich gór. Ale to nie koniec naszego wyjazdu… następnym ważnym punktem były zajęcia w Minieurolandzie w Kłodzku. Uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, teatralnych oraz w grze terenowej. Zobaczyliśmy w pomniejszeniu nie tylko zabytki ziemi Kłodzkiej, ale zabytki z całej Europy.
Takie wyjazdy nie tylko integrują wspaniale grupę, ale również inspirują do samodzielnych poszukiwań niezwykłych miejsc. Zachęcamy do regularnego uczestnictwa w naszych zajęciach profilaktycznych i korzystania z organizowanych przez nas wyjazdów.
                                                                                         M. Klucznik - Kacprzyńska

 

Galeria zdjęć...

 


 

20.05.2019r. - Zapraszamy na niezwykłe warsztaty z cyklu ,,Laboratorium niezwykłości"

 

 


 

15.05.2019r. - Zapraszamy na zajęcia ceramiczne dla osób w wieku 50+

 

 


 

15.05.2019r. - Przemyśl, Krasiczyn i Łańcut

 

W dniach 10-12 maja 2019r. grupa 49 osób z Gminy Czernica wyruszyła w podróż do miasta Dobrego Wojaka Szwejka – Przemyśla, do zamku w Krasiczynie zbudowanego przez Stanisława Krasickiego i jego syna Marcina oraz zamku Lubomirskich i Potockich w Łańcucie.
W Przemyślu zwiedzaliśmy odremontowany dworzec kolejowy, fort Twierdzy Przemyśl, architekturę rynku, podziwialiśmy kunsztowne wykonanie fajek i dzwonów w Muzeum Dzwonów i Fajek a z jego wieży zachwycaliśmy się panoramą miasta. Na Kopcu Tatarskim w oddali było widać krajobraz miasta, który roztaczał się u podnóża wzniesienia.
Zobaczyliśmy Zespół Zamkowo - Pałacowy w Krasiczynie. Urzekł nas zamek, który jest jednym z najpiękniejszych arcydzieł architektury renesansowo- manierystycznej w Europie.
Niedzielne zwiedzanie rozpoczęliśmy od Zamku w Łańcucie, który został zbudowany na polecenie Stanisława Lubomirskiego. Wnętrza zamku zafascynowały nas swoim bogactwem zbiorów. Mogliśmy również oglądać stajnie z powozami, stanowiące część rezydencji magnackiej. Podobała się nam także storczykarnia, w której bogactwo roślin wzbudziło nasz zachwyt. Ostatnim punktem naszej wycieczki była Synagoga w Łańcucie. Jest ona jednym z unikatowych zabytków żydowskiej architektury sakralnej w Polsce - jej fundatorem był Stanisław Lubomirski.
W godzinach wieczornych zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Czernicy.
Projekt „Akademia dla aktywnych” realizowany jest przez Stowarzyszenie na rzecz społeczności lokalnej Gminy Czernica „Rozwiń Skrzydła” dofinansowany ze środków Gminy Czernica.
   
                                                                Renata Godek-Fiet - Zastępca Kierownika

 

 

 Galeria zdjęć...

 


 

09.05.2019r. - Zapraszamy na zajęcia profilaktyczne w Wojnowicach i zajęcia ceramiczne w Czernicy

 


 

 

 


 

09.05.2019r. - Stowarzyszenie "Rozwiń Skrzydła" zaprasza na wycieczkę na Kaszuby, która odbędzie się 14-16 czerwca 2019r.

Koszt wycieczki: 320,00 zł. Zapisy oraz wpłaty na wycieczkę do dnia 31 maja 2019r.
Szczegóły wycieczki w ogłoszeniu.

 

 


 

06.05.2019r. - Projekt socjalny „Pościel dla seniora 2019”

 

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy w kwietniu 2019r. zrealizował projekt socjalny pt:. „Pościel dla seniora 2019”. Odbiorcami projektu były osoby korzystające z usług opiekuńczych oraz osoby z niepełnosprawnością.

W ramach projektu 5 rodzin otrzymało komplet pościeli, koc oraz ręcznik. Zestawy zostały dostarczone do miejsca zamieszkania podopiecznych przez pracowników socjalnych.

 

                                                      Radosław Kozłowski – Specjalista pracy socjalnej

 


 

30.04.2019r. - Nabór do pracy na wieloosobowe stanowisko urzędnicze ds. świadczeń

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy ogłasza nabór do pracy na wieloosobowe stanowisko urzędnicze ds. świadczeń


Termin składania ofert: 15.05.2019r.

 

Więcej...

 


 

30.04.2019r. - Certyfikat Samorząd Przyjazny Rodzinie dla miejscowości Czernica w ramach Ogólnopolskiej Kampanii ,,Postaw na rodzinę!" 2018 realizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy.

 

 

 


 

26.04.2019r. - Projekt socjalny „Czysta Chata”

 

W miesiącu kwietniu 2019r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy zrealizował projekt socjalny pt.: „Czysta Chata”. Odbiorcami projektu były głównie osoby starsze, samotne, niepełnosprawne oraz rodziny niepełne.
W ramach projektu 14 osób i rodzin zostało wyposażonych w przedmioty i środki czystości niezbędne do zadbania i utrzymania porządku w mieszkaniu. Większość zestawów zostało dostarczonych do miejsc zamieszkania podopiecznych przez pracowników socjalnych jeszcze w okresie przedświątecznym.

                                                       Maria Bernal - Starszy specjalista pracy socjalnej

 


 

19.04.2019r. - Życzenia Wielkanocne

 

 

 


 

19.04.2019r. -  Fotorelacja z zajęć profilaktycznych

Zapraszamy do fotorelacji z zajęć profilaktycznych dla dzieci i młodzieży. Przygotowania do Świąt Wielkanocnych pełną parą. Za nami warsztaty z Quilingu, Palm Wielkanocnych oraz Wianków.
Do zobaczenia po przerwie świątecznej.

                                                                                 M. Klucznik - Kacprzyńska


 Galeria zdjęć...

 


 

19.04.2019r. -  Zajęcia ceramiczne


Pierwszy cykl zajęć ceramicznych realizowanych w ramach działań profilaktycznych dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Czernica został zakończony. W dwóch grupach: poniedziałkowej i środowej wzięło udział łącznie 23 uczestników. Prace powstałe podczas spotkań twórcy mogli zabrać do domu, aby wspólnie z rodziną podziwiać swoje dzieła. Podczas naszych spotkań powstały m.in. ceramiczne misy - zwierzaki, kury, dinozaury, koty, ptaki, inicjały. Na poszczególnych zajęciach dzieci i młodzież zapoznała się z różnymi technikami lepienia z gliny oraz szkliwienia. Grupa bardzo się zgrała ze sobą i z niecierpliwością wszyscy czekają aby zapisać się na kolejny cykl zajęć, który planowany jest pod koniec maja. Serdecznie dziękujemy rodzicom naszych najmłodszych podopiecznych, którzy aktywnie włączyli się w zajęcia. Zapraszamy do śledzenia zapisów na kolejny cykl zajęć.
                                                                                          M. Klucznik - Kacprzyńska

 

Galeria zdjęć...

 


 

18.04.2019r. - 02 MAJA 2019 r. DNIEM WOLNYM OD PRACY W GMINNYM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W CZERNICY

 

Dzień 02 maja 2019r. będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy. W zamian ośrodek będzie otwarty w sobotę 25 maja 2019r., w godz. 07:30-15:00.

 


 

18.04.2019r. - Warsztaty artystyczne dla osób w wieku 50+ pt: ,,Wiosenne palmy"

 

Przed świętami Wielkanocnymi seniorzy w wieku 50+ z terenu gmina Czernica brali udział w warsztatach artystycznych realizowanych w ramach projektu socjalnego „Wiosenne Palmy”. Podczas trzech warsztatów wzięło udział 29 osób. Wszyscy własnoręcznie pod okiem instruktora przygotowali wspaniałe ozdoby, które ozdobią Wielkanocne stoły uczestników. Serdecznie dziękujemy za współprace Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Jeszkowic, Grupie „Moc czernickich gospodyń” oraz Publicznej Bibliotece filia Ratowice.
                                                                                            M. Klucznik - Kacprzyńska

 

Galeria zdjęć...

 


 

03.04.2019r. - Dolnośląska Agencja Pracy dla ON oferuje: płatne staże, darmowe szkolenia, doradztwo oraz pracę dla młodych. Szczegóły w ogłoszeniu.

 

 


 

01.04.2019r. - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy zaprasza na warsztaty artystyczne dla osób w wieku 50+ pt: "Wiosenne palmy"

 

 


 

27.03.2019r. - Świetlice Środowiskowe "Kuźnia" zapraszają na zajęcia z cyklu: Spotkanie z artystą pt: "Palmy Wielkanocne"

 

 


 

19.03.2019r. - Stowarzyszenie "Rozwiń Skrzydła" zaprasza na wycieczkę Przemyśl - Łancut, która odbędzie się 10-12 maja 2019r.
Koszt wycieczki: 315,00 zł (normalny), 295,00 zł (ulgowy). Zapisy
oraz wpłaty na wycieczkę do dnia 24 kwietnia 2019r.

Szczegóły wycieczki w ogłoszeniu.

 

 


 

12.03.2019r. - Świetlice Środowiskowe "Kuźnia" zapraszają na zajęcia z cyklu: Spotkanie z artystą pt: "Quilling"

 

 


 

11.03.2019r. - Serdecznie zapraszamy w imieniu całego Koła Seniorów "Bajkał" na kolejny - jedenasty już - wieczór kabarecikowy, który odbędzie się 16 marca 2019r. o godz. 18.00 w świetlicy w Kamieńcu Wrocławskim

 

 


 

04.03.2019r.- Nabór na zastępstwo na wieloosobowe stanowisko urzędnicze ds. świadczeń

 

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy ogłasza nabór do pracy na zastępstwo na wieloosobowe stanowisko urzędnicze ds. świadczeń

 

Termin składania ofert: 15.03.2019r.

 

Więcej....

 


 

01.03.2019r. - Zajęcia profilaktyczne w Ratowicach

 

Zajęcia profilaktyczne w Ratowicach odbywają się w każdy wtorek i czwartek od 15 do 17. W tym czasie uczestniczy nie tylko mogą otrzymać pomoc w lekcjach, skorzystać z zabaw ruchowych i gier ale również uczestniczą w niezwykle ciekawych warsztatach przygotowanych przez wychowawców.

 

W każdy wtorek pani Magda zaprasza na spotkania w  „Laboratorium niezwykłości”. Każdy z uczestników prowadzi swój zeszyt spotkań w którym notuje swoje doświadczenia, obserwacje zjawisk, które zauważył.

 

W czwartki pani Jola zaprasza dzieci na twórcze inspiracje. Uczestnicy mogą rozwijać sprawność manualną, doskonalić techniki plastyczne. W czwartki odbywają się również zajęcia z elementami biblioterapii pt: „Bajkowa walizka”. Dzieci poznają nowych bohaterów wraz z ich przygodami i często niestety kłopotami jakie im się przydarzają. Wspólnie pod okiem wychowawcy zainspirowani powiadaniem wychowankowie wykonują zadania, w których próbuję pomoc głównemu bohaterowi.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z naszych zajęć!

                                                                                          M. Klucznik - Kacprzyńska

                                                        

 

 Galeria zdjęć...

                 


  

28.02.2019r. -  Świetlica Środowiskowa "Kuźnia" w Czernicy zaprasza na zajęcia taneczne z elementami baletu dzieci w wieku od 5 do 8 lat

   

 


 

22.02.2019r. - Zajęcia artystyczne pt.: "Serca"

W naszych świetlicach w Czernicy i Kamieńcu oraz podczas zajęć profilaktycznych w Jeszkowicach, Wojnowicach i Ratowicach w tym tygodniu realizowaliśmy zajęcia artystyczne pt: "Serca". Poznaliśmy kolejną ciekawą technikę, którą możemy samodzielnie wykonać w domu. Takie zajęcia rozwijają sprawność manualną naszych wychowanków, doskonalimy planowanie pracy, przewidywanie kolejnych etapów, postępowanie według instrukcji. Wspólna prezentacja prac na forum grupy, dzielnie się wrażeniami z zajęć poprawiają naszą samoocenę, mobilizują do przełamywania nieśmiałości. W kolejnym tygodniu w czwartek zajęcia w Chrząstawie Małej i Gajkowie. Serdecznie zapraszamy!                   

                                                                                          M. Klucznik - Kacprzyńska

 

 

Galeria zdjeć...

 


 

15.02.2019r. - Świetlice Środowiskowe "Kuźnia" zapraszają na zajęcia z cyklu - Spotkanie z artystą pt.: "Serca"

 

 


 

13.02.2019r. - Zajęcia ceramiczne dla dzieci i młodzieży z gminy Czernica

 

Zajęcia ceramiczne dla dzieci i młodzieży z gminy Czernica w ramach zajęć profilaktycznych - grupa I rozpoczęte! Cieszymy się bardzo że zgłosiła się tak duża liczba chętnych na poniedziałkowe spotkania. Kolejna grupa rozpocznie zajęcia z Panią Karoliną w kwietniu w środy o 16:00. Osoby, którym nie udało się teraz zapisać proszę o śledzenie informacji na naszych stronach promocyjnych. Oto fotorelacja z dzisiejszych zajęć temat: Misy - kamieniczki.

                                                                                           M. Klucznik - Kacprzyńska


 

Galeria zdjęć...

 


 

12.02.2019r. -  Zapraszamy w ramach działań profilaktycznych na warsztaty z cyklu ,,Laboratorium niezwykłości"

 

Już dzisiaj pierwsze zajęcia z cyklu "Laboratorium niezwykłości" w świetlicy wiejskiej w Ratowicach w ramach działań profilaktycznych GOPS. Zapraszamy dzieci i młodzież od 5 lat. Każdy z uczestników będzie zdobywał podczas zajęć określone sprawności, a na koniec najwytrwalsi otrzymają upominki! Serdecznie zapraszamy, liczba miejsc ograniczona, zajęcia bezpłatne.                                            M. Klucznik - Kacprzyńska

 


 


 

31.01.2019r. - SENIORZE NIE DAJ SIĘ OSZUSTOM!

   

    

  


 

23.01.2019r. -   Zajęcia po przerwie organizacyjnej

   

Nasze świetlice już rozpoczęły zajęcia po przerwie organizacyjnej. Wychowankowie i wychowawcy ze świeżymi pomysłami i nowymi siłami zabrali się do działania. W Wojnowicach - porządki, w Gajkowie - nowe smaki, w Chrząstawie - artystyczne inspiracje, w Ratowicach - niespodzianka na dzień Babci i Dziadka, w Jeszkowicach - eksperymenty z masami... i jeszcze wiele innych aktywności na początek. Zapraszamy do naszych świetlic! Pamiętajcie w nowym roku, ponowne zapisy. A niedługo zajęcia podczas ferii zimowych. Odsyłam do świetlic! Szczegóły i zapisy Tylko u wychowawców danej świetlicy!

                                                                                            M.Klucznik - Kacprzyńska

  Galeria zdjęć...

 


 

18.01.2019r. -   Nabór na stanowisko pracownika socjalnego

 

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy ogłasza nabór do pracy na stanowisko pracownika socjalnego.

 

Termin składania ofert: 29.01.2019r.

 

Wiecej...

 


 

11.01.2019r. - Zapraszamy na zajęcia profilaktyczne dla dzieci i młodzieży

 

  

 

    

 

    

 

 

 

Zajęcia ceramiczne ruszają po przerwie feryjnej. Wszystkich chętnych zapraszamy na pierwsze zajęcia 11 lutego godzina 17.00 w pracowni ceramicznej GOPS ul. Wrocławska 78. Proszę o punktualność i strój roboczy.   

                                                                                     M.Klucznik - Kacprzyńska

 


 

03.01.2019r. -     Zapraszamy do udziału w projekcie
 

DOBRA PRACA -  w dolnośląskich podmiotach ekonomii społecznej. Oferujemy płatne staże połączone z możliwością odbycia kursów przygotowujących oraz szkoleń zawodowych.

 
Wiecej...

 


 

02.01.2019r. -     Nabór na zastępstwo na stanowisku ds. rozliczeń

 

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy ogłasza nabór do pracy na zastępstwo na stanowisku ds. rozliczeń.

   

Termin składania ofert: 13.01.2019r.
  

Wiecej...

Ilość odsłon:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  55-003 Czernica ul. Wrocławska 78
tel./fax 71 318-01-80, 71 318-00-34  e-mail : sekretariat@gops.czernica.pl