2020-11-24     Emmy, Flory, Romana     "Prawdziwa miłość zawsze milczy: wyrazem prawdy są czyny, nie słowa". William Szekspir    
Strona główna -> Klub Seniora " ZŁOTA JESIEŃ"

 

 

Klub Seniora "Złota Jesień" w Czernicy

 

W sprawach Klubu Seniora "Złota Jesień" należy kontaktować się z Zarządem Klubu

*************************************************************

 

Klub Seniora "Złota Jesień" w Czernicy powstał z inicjatywy  pracowników GOPS w Czernicy i był odpowiedzią na sygnały zgłaszane do ośrodka ze środowiska lokalnego. Mieszkańcy Czernicy wyrażali chęć uczestnictwa w Klubie,spotykania się i działania w grupie rówieśniczej oraz uczestnictwa w przedsięwzięciach skierowanych do osób starszych. Oczekiwali też pomocy w utworzeniu klubu. Działania związane z utworzeniem Klubu Seniora w Czernicy zaplanowano w ramach projektu socjalnego, a zaczęło się od miłego spotkania noworocznego. 

 

 

 


06.10.2015r. - 5. Jubileusz Klubu Seniora "Złota Jesień" w Czernicy


W dniu 3 października br. odbyła się uroczystość 5-lecia działalności Klubu Seniora „Złota Jesień” w Czernicy. Wśród zaproszonych gości udział wzięła Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy Pani Krystyna Zaraś. Z okazji 5.  Jubileuszu, Kierownik ośrodka wręczyła Prezesowi Klubu list gratulacyjny z wyrazami uznania za pracę na rzecz osób starszych.
Z przyjemnością informujemy, że założycielem Klubu Seniora „Złota jesień” w Czernicy był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy, z inicjatywy byłego sołtysa wsi Czernica Władysława Baszczij i obecnego Prezesa Klubu Ryszarda Maćków. Formalnie Klub rozpoczął swoją działalność 9 marca 2010r., ale decyzję o jego założeniu seniorzy podjęli już 22 stycznia 2010r. na „Noworocznym spotkaniu osób w wieku 50+, seniorów i sympatyków seniorów”, zorganizowanym w ramach projektu socjalnego GOPS w Czernicy.

 

Seniorom życzymy zdrowia i dalszej aktywnej działalności!

 


22.01.2010 r  -   Projekt socjalny procowników GOPS

 

 

 "Noworoczne spotkanie dla osób w wieku 50 +, seniorów i sympatyków seniorów z Czernicy"

 

  

 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy wystąpił z inicjatywą zrealizowania projektu socjalnego „Noworoczne spotkanie dla osób w wieku 50+,  seniorów oraz sympatyków seniorów z Czernicy”.Głównym celem projektu było przygotowanie w dniu 22 stycznia br spotkania osób w wieku 50 + oraz Seniorów z Czernicy i zachęcenie Seniorów z Czernicy do utworzenia Klubu.

 

W programie zaplanowano wspólne kolędowanie i rozmowy z zaproszonymi gośćmi z Ratowic. W założeniach, spotkanie to miało być początkiem aktywizacji osób starszych do dalszych działań na rzecz swojego pokolenia.

 

Spotkanie pracownicy GOPS zorganizowali we współpracy  z sołtysem i radą sołecką. Na spotkanie  jeszcze noworoczne przybyło ok. 60 osób, w tym zaproszeni goście: wójt Gminy Stefan Dębski, ksiądz proboszcz Czernicy Jan Pankała i przedstawicielki Koła Emerytów i Rencistów z Ratowic – Pani Stanisława Żukowska i Genowefa Rybińska. Wszyscy uczestnicy spotkania miło spędzili czas przy wspólnym kolędowaniu, rozmowach, złożyli sobie również życzenia łamiąc się opłatkiem. Przedstawicielki Koła Emerytów i Rencistów z Ratowic podzieliły się swoim doświadczeniem z pracy w Kole Emeryta i Rencisty w Ratowicach i  zachęcały Seniorów do podjęcia działań w Czernicy.   

 

Na zakończenie spotkania, które przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze przy słodkim poczęstunku, uczestnicy wyrazili chęć utworzenia Klubu Seniora w Czernicy. Następne spotkanie zaplanowano w dniu 9 marzec br.

 

Zdjęcia ze spotkania 

Galeria zdjęć

 


 

09.03.2010 r -  Senirzy z Czernicy mają swój Klub 

 
          Wszytkie zdjecia...
 

Na spotkaniu w dniu 9 marca zapadła decyzja o utworzeniu w strukturach GOPS Klubu Seniora i od tego też dnia dni Klub Seniora oficjalnie  działa. Chętni Seniorzy wypełnili deklaracje przystąpienia do Klubu. Został wybrany Zarząd, przyjęto Regulamin organizacyjny Klubu.

Oprócz spraw organizacyjnych Seniorzy mogli wysłuchać recitalu muzycznego w wykonaniu mieszkanki Czernicy Agaty Boratczuk. Podziwiano i oglądano również wystawę rękodzieła artystycznego Danuty Jędrzejczak i Barbary Gocoł, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Inicjatorką zorganizowania wystawy i recitalu była Pani  Ewa Król. Sołtys zadbał o poczęstunek. Klubowicze już   wspólnie ustalili termin kolejnego spotkania. Seniorzy następnym razem spotkają się w świetlicy wiejskiej w dniu 13 kwietnia godz. 18. Osoby zainteresowane przystąpieniem do Klubu Seniora w Czernicy będą  mile widziane.

 

 Zdjęcia - Galeria zdjęć

 


 

05.05.2010 r -  Spotkanie  - edukacyjnie  i  przyjemnie

  

                  Wszytkie zdjecia...

 

W dniu 5.05.2010 r. o godz. 18.30 odbyło się kolejne spotkanie członków Klubu Seniora. Na spotkanie przybyło 26 osób. Jeden z członków Pan Aleksander Gocoł przygotował wystawę eksponatów zgromadzonych w ramach hobby m.in. zabytkowe samowary, talerze, patelnie, zegary. 

Sołtys wsi Czernica Pan Władysław Baszczyj przedstawił plan organizacyjny „Dni Czernica”, które odbędą się 12 i 13 czerwca 2010 r. Zaproponowano, aby Klub Seniora wziął  udział w tym wydarzeniu poprzez stoisko z wypiekami. Zebranie zostało wzbogacone o recital piosenek w wykonaniu Pana Tadeusza Chałupczaka, przy których bawili się uczestnicy.

Ponadto został rozstrzygnięty konkurs na nazwę klubu. Największą ilością głosów zwyciężyła nazwa Złota Jesień. Autor Pan Czesław Kałuszka otrzymał nagrodę w formie obrazu namalowanego przez Panią Ewę Król.

 


 

12-13.06.2010 r  -  Klub Seniora „Złota Jesień” w Czernicy – działa

 
           Wszystkie zdjęcia...
 

Seniorzy z Czernicy zaangażowali się i aktywnie uczestniczyli w organizacji imprezy plenerowej - DNI CZERNICY, które odbyły się w dniach 12–13 czerwca.

Oprócz pomocy związanej z organizacją Dni Czernicy, uczestnicy imprezy plenerowej mogli podziwiać stoiska  zorganizowane przez członków Klubu Seniora „ Złota Jesień” w tym  m.in. wystawę  obrazów  wyhaftowanych własnoręcznie przez Panią  Barbarę Gocoł, wystawę obrazów - fotografii  Pani Ewy Król i innych członków klubu.

Pan Aleksander Gocoł zaprezentował sztukę wybierania miodu pszczelego, z możliwością degustacji miodu z tegorocznego wiosennego zbioru. Smakosze słodkości mieli możliwość  degustacji  pysznych ciast własnego wypieku  klubowiczek.

Niewątpliwie „stoiska” przygotowane przez aktywnych Seniorów z Czernicy  uatrakcyjniły czernicką imprezę plenerową.

 


 

21.08.2010 - Seniorzy - Szlakami Zamków Polskich

 

 W dniu 21 sierpnia br   Seniorzy z Czernicy mogli podziwiać Zamek Książ, trzeci co do wielkości zamek w Polsce ( po zamku w Malborku i Zamku Królewskim na Wawelu), wybudowany w latach 1288-1292 przez księcia świdnicko-jaworskiego Bolka I Surowego.  Udając się trasą  „Śladami tajemnic II wojny światowej”  zwiedzaliśmy najpiękniejszą częścią barokową zamku, tajemnicze windy, nieukończone pomieszczenia i piękne tarasy.  

Trudno było pominąć Palmiarnię w Lubiechowie oddaloną ok. 2 km od Zamku, a w niej około 100 gatunków różnorodnych roślin. Palmiarnia wybudowana w 1911 -14 r. miała dostarczać przez cały rok kwiaty i egzotyczne owoce do zamku. 

Następnym  punktem zwiedzania 38 osobowej grupy z Czernicy był  Zamek Grodno z XIII wieku w Zagórzu Śląskim, a w zasadzie jego ruiny. Zamek wzniesiony na wzgórzu nad Bystrzycą  przez księcia świdnicko – jaworskiego Bolka I, rozbudowany w XIV wieku przez jego następcę Bolka II również wzbudzał  duże zainteresowanie.

Ostatnim punktem wycieczki było ognisko na  dziedzińcu zamczyska. Zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy uczestnicy wycieczki mogli odpocząć, upiec kiełbaski i przy przygrywkach na akordeonie śpiewać wspólnie  biesiadne piosenki. 

Wycieczka odbyła się w miłej i sympatycznej atmosferze.  Była to wycieczka nie tylko historyczno- poznawcza, ale i integracyjna. Członkowie Klubu Seniora w Czernicy już planują następny wspólny wyjazd.

 


 

27.11.2010 -  W dniu 24 listopada 2010 r. Seniorzy z Czernicy obchodzili Dzień Seniora

 
 
           Wszystkie zdjęcia... 
 

Z inicjatywą obchodów dnia seniora wystąpił Klub Seniora “ ZŁOTA JESIEŃ “ w Czernicy, który postanowił uczcić ten dzień w miłej i przyjaznej atmosferze organizując spotkanie dla swoich członków oraz osób chętnych do udziału w tej wspaniałej uroczystości.

Dnia 24 listopada 2010r. o godz. 17.30 w świetlicy wiejskiej w Czernicy odbyło się uroczyste spotkanie seniorów. Frekwencja dopisała!. Oprócz uczestników klubu i seniorów na spotkaniu byli obecni przedstawiciele lokalnego samorządu, ksiądz proboszcz oraz pracownicy GOPS, którzy również włączyli się w prace związane z organizacją obchodów Dnia Seniora. Pracownikom GOPS po raz pierwszy pomagali także wolontariusze z Kaliningradu, którzy są w Czernicy od 2 listopada 2010r i chętnie włączają się w działania ośrodka pomocy społecznej.

Uczestnicy spotkania mogli podziwiać w tym dniu przygotowany specjalnie na tą okoliczność występ dzieci ze szkoły w Kamieńcu Wrocławskim, które pod opieką Pani Ewy Król odegrały kilka scen teatralnych. Ponadto w trakcie spotkania odbyła się prezentacja zdjęć z dotychczasowej działalności klubu począwszy od pierwszego spotkania, a także dni Czernicy, święta pieczonego ziemniaka i wycieczki. Całości spotkania towarzyszyła miła oprawa muzyczna. Przy akompaniamencie akordeonu oraz organów seniorzy z Czernicy oraz zaproszeni goście spędzili miło czas śpiewając wspólnie piosenki przy małym poczęstunku, przygotowanym na tą okazję.

            Wszystkim seniorom z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia i dalszych pomysłów na wspólne spędzanie wolnego czasu.

 


 

30.11.2010 r. -  SZANOWNI SENIORZY I NIE TYLKO !!!

 

Obecna pora roku nie zawsze pozwala na spacer

i ruch na świeżym powietrzu, w związku z czym

Klub Seniora "Złota Jesień" organizuje ćwiczenia rekreacyjno - ruchowe. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne 01.12.2010 r. o godz. 18:00 w świetlicy w Czernicy.

 

Gwarantujemy Zdrowo spędzony czas !

 


 

14.01.2011 - SPOTKANIE OPŁATKOWE

 

Klub Seniora "Złota Jesień" serdecznie zaprasza wszystkich seniorów na spotkanie opłatkowe w dniu 22.01.2011 r. o godz. 16:00 w świetlicy przy ul. Odrzańskiej w Czernicy.


Gwarantujemy miłą atmosferę spotkania ze słodkim poczęstunkiem oraz wspólnym śpiewem przy akompaniamencie akordeonu.


Zgłoszenie uczestnictwa do 20.01.2011 r.

 


 

24.01.2011 - Spotkanie opłatkowe w Klubie Seniora "Złota Jesień"

 

 

            GALERIA ZDJĘĆ...

 

Seniorzy i sympatycy Seniorów z Czernicy po raz drugi  spotkali się w świetlicy wiejskiej na wspołnym kolędowaniu. W dniu 22 stycznia br dokładnie w pierwszą rocznicę pierwszego spotkania opłatkowego, na którym zrodził się zamysł utworzenia Klubu Seniora - Seniorzy z Czernicy spotkali się, aby złożyć sobie życzenia noworoczne i podzielić się opłatkiem. W serdecznej atmosferze jeszcze Świąt Bożego Narodzenia, przy akompaniamencie akordeonowym Pana Wojtka i słodkim poczęstunku Seniorzymogli wspólnie kolędować i miło spędzić czas.

 


 

25.01.2011 -  WE WTORKI I CZWARTKI ĆWICZYMY !!!  

 

Informujemy, że w każdy wtorek i czwartek w świetlicy wiejskiej w Czernicy od godz. 18.30   do 19.30 prowadzona jest gimnastyka.  Osoby, które chcą poprawić swoją kondycję i samopoczucie   z a p r a s z a m y.  Przyjdż - zobacz - poćwicz.

 


 

19.03.2011 -  Uwaga ! Członkowie Klubu Seniora !

 
Zapraszamy  na kolejne spotkanie w dniu 23 marca w środę o godz. 17 do świetlicy w Czernicy. Głównym punktem spotkania będzie ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE.  Jak zwykle zapewniamy miłą atmosferę przy kawie, herbacie i słodkościach.

 


 

25.03.2011 -  Spotkanie sprawozdawczo - wyborcze Klubu Seniora “Złota Jesień “ w Czernicy 

 

  

         GALERIA ZDJĘĆ...

 

 W dniu 23 marca 2011r. o godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Czernicy odbyło się spotkanie sprawozdawczo-wyborcze członków Klubu Seniora ” Złota Jesień” z Czernicy.

Wszyscy seniorzy obecni na spotkaniu mieli okazję zapoznać się ze sprawozdaniem z działalności klubu za rok 2010, oraz wziąć udział w wyborach do Zarządu Klubu na dalszy okres działalności.

W wyniku głosowania jawnego jednogłośnie podjęto decyzję o tym, że dotychczasowy Zarząd Klubu pozostaje niezmieniony na okres kolejnych dwóch lat.

Oprócz spraw organizacyjnych oraz związanych z wyborem zarządu na spotkaniu omówiono i zaplanowano wstępnie dalsze działania klubu min : związane z organizacją wolnego czasu w roku 2011. Padła propozycja utworzenia na terenie gminy Czernica Uniwesytetu III Wieku, a także zorganizowania wycieczek turystyczno-krajoznawczych. Spotkanie odbywało się jak zwykle w miłej i serdecznej atmosferze przy tradycyjnym małym poczęstunku.

Podsumowując możemy tylko stwierdzić, że aktywność członków klubu seniora w Czernicy zasługuje na pełne uznanie. Przez rok czasu odbyło się szereg spotkań, na których frekwencja naprawdę dopisywała. Podczas tych spotkań seniorzy mogli nie tylko spędzać miło czas , ale mieli także okazję podzielić się swoimi zdolnościami , wymienić doświadczeniami na specjalnie zorganizowanych wystawach w trakcie spotkań. Była także możliwość poprawienia własnej kondycji fizycznej poprzez udział w gimnastyce ruchowej zorganizowanej specjalnie dla tej grupy wiekowej. Przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną dla zainteresowanych seniorów zorganizowane zostały zajęcia z podstawowej obsługi komputera i posługiwania się internetem.

Nie można też nie wspomnieć o wspaniałych zabawach zorganizowanych przez seniorów z Czernicy: sylwestrowej i opłatkowej. Na zakończenie mozna tylko dodać, że ten rok działalności klubu seniora “Złota Jesień” jednoznacznie ukazuje, że razem można więcej . 

 


 

 03.02.2012 r. - Spotkanie Opłatkowe w styczniu 2012 r.

 

  W dniu 26.01.2012r w świetlicy wiejskiej w Czernicy odbyło się kolejne spotkanie opłatkowe zorganizowane przez lokalny Klub Seniora „ Złota Jesień „ , Seniorzy oraz wszyscy sympatycy klubu mogli spędzić miło czas podziwiając przygotowane na ten wieczór ”Jasełka” oraz śpiewając wspólnie kolędy i łamiąc się bożonarodzeniowym opłatkiem. To piękne misterium przygotowane przez seniorów z Czernicy jest kolejnym dowodem na to, że wiek nie jest żadną przeszkodą w realizacji potrzeb wyższego rzędu i spełnianiu się w różnych nowych rolach społecznych.

 
MB

 

 

Ilość odsłon:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  55-003 Czernica ul. Wrocławska 78
tel./fax 71 318-01-80, 71 318-00-34  e-mail : sekretariat@gops.czernica.pl