2020-11-24     Emmy, Flory, Romana     "Prawdziwa miłość zawsze milczy: wyrazem prawdy są czyny, nie słowa". William Szekspir    
Strona główna -> Centrum Aktywnego Seniora

Centrum Aktywnego Seniora

 

 Koordynator: Katarzyna Chorąży

tel. 71 318 01 80 wew. 24

e-mail: k.chorazy@gops.czernica.pl

 

 


 

28.12.2017r. - Warsztaty artystyczne - "Wianki Bożonarodzeniowe"


W  ramach projektu Centrum Aktywnego Seniora w Czernicy, seniorzy z terenu Gminy Czernica mieli okazję uczestniczyć w warsztatach artystycznych z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia  podczas, których wykonywali  wianki bożonarodzeniowe. Tym razem nasze zajęcie odbyły się, aż w trzech miejscowościach - w Czernicy,  w Ratowicach i w Kamieńcu Wrocławskim. Podczas zajęć, każdy z uczestników mógł zaprojektować wianek według własnej wizji artystycznej. Zajęciom towarzyszyła miła i radosna atmosfera. Kolejne warsztaty już w Nowym 2018 Roku.

 

Katarzyna Chorąży

 

 


25.10.2017r.- Bal Seniora

 

W dniu 20 października 2017r. Stowarzyszenie na rzecz społeczności lokalnej Gminy Czernica „Rozwiń Skrzydła” we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Czernicy zorganizowało pierwszy w Gminie Bal Seniora z okazji Europejskiego Dnia Seniora. Nasz Bal przybrał formę tematyczną, ponieważ odbył się w dobie renesansu. Podczas Balu miło nam było bawić większość zaproszonych gości reprezentujących organizacje senioralne, działające na terenie Gminy Czernica – Klub Seniora „Bajkał” z Kamieńca Wrocławskiego, „Modowy Wehikuł Czasu” z Czernicy, Klub Seniora ”Złota Jesień” z Czernicy, „Poloneska” Łany, przedstawicieli „Koła Emeryta i Rencisty” z Ratowic, przedstawicieli zespołu „Ratowiczanki”, zespół „Gajkowianie”. Na bal zaproszono także Koło Gospodyń Wiejskich z Chrząstawy oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Jeszkowic. Byli z nami także przedstawiciele lokalnych władz – Wójt Gminy Czernica Pan Włodzimierz Chlebosz, Przewodniczący Rady Gminy Czernica Pan Leszek Kusiak, Sekretarz Gminy Czernica Pan Marian Zaraś, Radny Kamieńca Wrocławskiego Pan Jerzy Misztal, Sołtys Kamieńca Wrocławskiego Pani Beata Jakielaszek. Na początku Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy Pani Krystyna Zaraś przywitała wszystkich przybyłych gości oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji Europejskiego Dnia Seniora. Następnie wznieśliśmy toast za wszystkich zebranych. Naszą uroczystość rozpoczęliśmy Polonezem, który poprowadził dla nas „Modowy Wehikuł Czasu” z Czernicy. Nie zabrakło wspólnego zdjęcia – w maskach, które zostały przygotowane specjalnie na tę uroczystość przez dzieci ze świetlic środowiskowych Gminy Czernica. Kolejnym punktem programu był występ naszego, wspaniałego, lokalnego zespołu folkowego „Geni Dudki”. Panie i Panowie z zespołu „Gieni Dudki” dali świetny występ wokalno – muzyczny! To była prawdziwa uczta dla duszy i serca! W końcu nadszedł czas na ogłoszenie wyników Króla i Królowej Balu – ależ to były emocje. Komisja Konkursowa jednogłośnie stwierdziła, że Królową Balu zostaje Pani Bożena Krawczyk, a Królem Balu Pan Piotr Chwiszczuk. Zwycięska para otrzymała prezenty – naczynia ceramiczne wykonane przez Seniorów z terenu Gminy Czernica w pracowni ceramicznej działającej przy GOPS Czernica podczas zajęć ceramicznych. Wspólnie uczestniczyliśmy w zabawie integracyjnej pt. „Jedzie pociąg z daleka..”, przypomnę, że nasz pociąg dojechał do Krakowa, z którego to będziemy wyruszać w dalszą podróż już na kolejnej edycji balu, być może już niebawem. Ostatnim punktem naszego programu była zabawa taneczna w rytmach „GOPS’u”. Był to wspaniały wieczór, który długo będziemy wspominać z uśmiechem na twarzy. Dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom balu za tak liczne przybycie i wspólną zabawę. Liczymy na to, że to dopiero początek naszej przygody, a kolejne lata będą obfitowały w równie ciekawe przedsięwzięcia. Do zobaczenia !
Projekt „Dzień Seniora” dofinansowany ze środków Gminy Czernica.

Katarzyna Chorąży


GALERIA ZDJĘĆ ....

 


20.09.2017r. - Zapraszamy na BAL SENIORA

 

 

 20.09.2017r. - Zapraszamy na warsztaty ceramiczne dla osób w wieku 55+

 

 

 

 


17.05.2017r. - Centrum Aktywnego Seniora zaprasza na warsztaty rękodzieła

 

 

 

 


17.05.2017r. - Zapraszamy osoby w wieku 55+ na wyjazd do Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

 

 

 

 


28.04.2017r. - Muzeum Przyrodnicze

 

„Od lwowskich korzeni po ostatnie lata, od małych wydarzeń, które stały się początkiem czegoś dużego, do ludzi, którzy tworzyli uczelnię kiedyś i tworzą ją dzisiaj.”- Z wizytą w Muzeum Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

        W dniu 24.04.2017r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy, w ramach projektu Centrum Aktywnego Seniora zorganizował wyjazd do Muzeum Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Warsztaty dla naszych seniorów poprowadził sam prof. Tadeusz Szulc – jeden z głównych założycieli Muzeum. Podczas wizyty mogliśmy poznać historię powstania Uniwersytetu, która zaczyna się we Lwowie i w Dublanach. Zobaczyliśmy także początki powstania wydziałów, ich twórców i najważniejsze osiągnięcia. Widzieliśmy bibliotekę z pięknymi okazami starych książek w tym 11 tomową Rolniczą Encyklopedię Polski z 1890r. i książki ręcznie pisane. W 100 m² zwiedziliśmy 360 eksponatów, 670 fotografii oraz część multimedialną. Na pięciu dotykowych monitorach seniorzy mogli oglądać – powiększać, przewijać i wyszukiwać m.in. historię uczelni na osi czasu. Dodatkową atrakcją Muzeum okazała się podłoga, dlatego, że została wykonana z pięknego marmuru, w którym można było zauważyć skamieniałości zwierząt powstałe w wyniku procesu fosylizacji.

 

Dziękujemy Panu prof. Tadeuszowi Szulc za poświęcony nam czas oraz interesujące przekazanie wiedzy.

Katarzyna Chorąży

 

 

Galeria zdjęć...

 


12.04.2017r. - Warsztaty Wiosenne

 

   W dniach 27.03.2017 oraz 03.04.2017 w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy odbyły się zajęcia warsztatowe dla seniorów z terenu Gminy Czernica. Seniorzy wykonywali piękne wianki, którymi to udekorują wnętrza swoich domów z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Następnie w dniu 3 kwietnia wspólnie wykonywaliśmy palmy wielkanocne. Dziękujemy za przybycie, a już niebawem, bo 24.04.2014r odbędzie się wyjazd na kolejne warsztaty - tym razem do Muzeum Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Galeria zdjęć ...

 


24.03.2017r. - Centrum Aktywnego Seniora Zapraszamy !!!

 

Ilość odsłon:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  55-003 Czernica ul. Wrocławska 78
tel./fax 71 318-01-80, 71 318-00-34  e-mail : sekretariat@gops.czernica.pl